“Neden Batman üretmesin?”
Yukarı

“Neden Batman üretmesin?”

Çırak olarak girdiği yatak firmasında kendini geliştirip yatak üretimi yapan hemşehrimiz Nurettin Silvanlı, “Kayseri, İstanbul, Ankara üretiyorsa Batman niye üretmesin?” dedi.

“Neden Batman üretmesin?”
Bu içerik 1248 kez okundu.

 Bölge insanının kendilerine imkan verildiği taktirde başaramayacağı işin olmadığını ifade eden yatak üretim ustası Nurettin Silvanlı, ürettiği yatak ürünleri bir çok ünlü markalardan bile daha sağlam. Hem kaliteli ve hem de ucuz olan yataklarını Cudi (Yavuz Selim) Mahallesi  Korık Cad. 3508. Sokak no:4’te üreten Sikvanlı, ayrıca Batmanın ilk yatak üreticisi konumuna sahip. 1992 yılında Adana’da  bir yatak firmasında çırak olarak çalışan Nurettin Silvanlı, daha sonra Türkiye’nin çeşitli illerinde yatak sektöründe kendisini geliştirip, 2007 yılında kendisine ait ‘Silvan Yatak’ imalatını kurdu.

“YAPTIKLARIMIZIN ÜNLÜ MARKALARDAN FARKI YOK”

Yatak üretim faaliyetine başlayan ve akabinde Adana ve İstanbul’da faaliyetlerine devam eden Silvanlı, deneyim ve tecrübe sonrası Güneydoğu’da üretim yapma kararı aldı. Bölgemizin istikrarlı ve yatırıma müsait olduğunu ifade eden Silvanlı “Güneydoğunun en istikrarlı ili olan Batmanı seçerek karar verdik. Biz Güneydoğulu esnafı olarak neden hep batıyı seçiyoruz. Kayseri, İzmir, İstanbul, Ankara v s diğer illerde yapılıyorsa, neden batmanda olmasın? neden güneydoğuda olmasın? Yaptığımız yataklara bakın, bir çok ünlü markadan farkı yok” dedi. (İsmail Güneş)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.