1 HAFTADA 3 KİŞİ BOĞULDU
Yukarı

1 HAFTADA 3 KİŞİ BOĞULDU

6 gün içinde 3 kişi boğulma neticesinde hayatını kaybetti.

1 HAFTADA 3 KİŞİ BOĞULDU
Bu içerik 944 kez okundu.

Her sene yaz mevsiminde boğulma olaylarının sık yaşandığı İlimizde sadece 6 gün içinde 3 kişi boğulma neticesinde hayatını kaybetti. Geçen hafta sulama kanalında boğulan ve yoğun bakıma alınan İbrahim Güneş (16), Pazar günü Batman Barajında boğularak hayatını kaybeden Suriyeli Hüseyin Cuma (18)’dan sonra dün de Kozluk Yeniçağlar (Zila) köyü muhtarı Ahmet Sayar boğularak yaşamını yitirdi. Son 6 gün içinde 3 kişinin boğularak hayatını kaybetmesi tedirginliğe neden oldu.

İBRAHİM, 6 GÜN YAŞAM SAVAŞI VERDİ…

Geçen hafta Perşembe günü Seyitler Mahallesi yakınlarından geçen Sol Sahil Sulama kanalına giren 16 yaşlarındaki İbrahim Güneş, bir anda çırpınmaya başladı. Aradaşları ve çevrede bulunanların yardımıyla kanaldan çıkarılan Güneş, özel bir hastaneye kaldırıldı. 6 gündür yoğun bakımda olan Güneş, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Öte yandan Pazar günü de 18 yaşındaki Suriye uyruklu Hüseyin Cuma Batman Barajında serinlemek amacıyla girdiği suda hayatını kaybetmişti.

MUHTAR, BOĞULARAK CAN VERDİ

Kozluk ilçesine bağlı Yeniçağlar (Zila) köyü Muhtarı Ahmet Sayar (50) düştüğü sulama kanalında boğularak can verdi.  Köye yakın sulama kanalının yanından traktörüyle geçen muhtar Sayar, yanında çocuğu ile beraber sulama kanalında elini yüzünü yıkamak istedi. Oğlunun suya düştüğünü gören muhtar oğlunu kurtarırken bir anda kendisi kanala düştü. Yüzme bilmeyen Sayar'ın olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtildi. Sayar'ın cenazesi, otopsi yapılmak için olay yerine çağrılan ambulans ile Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne götürüldüğü kaydedildi. 

Etiketler: BATMANDA BOĞULMA AHMET SAYAR
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.