Çocuk istismarı gündemden düşmüyor
Yukarı

Çocuk istismarı gündemden düşmüyor

TESSEP Batman İl Temsilciliği, “Çocuklar geleceğimizdir, geleceğimizi koruyalım” diyerek ailelere önemli tavsiyelerde bulundu.

Çocuk istismarı gündemden düşmüyor
Bu içerik 345 kez okundu.

Yaşanan çocuk tacizi ve ölümleriyle ilgili yazılı bir açıklama yapan TESSEP Batman İl Temsilciliği, “Çocuklar geleceğimizdir, geleceğimizi koruyalım” diyerek ailelere önemli tavsiyelerde bulundu. Yaşanan çocuk tacizi ve ölümleri nedeniyle Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) Batman İl Temsilciliği yazılı açıklamada yaptı. “Çocuklar geleceğimizdir, geleceğimizi koruyalım” denilen açıklamada, ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulunuldu.  Açıklamada, “Toplumun geleceğini belirleyecek çocuklarımızın hem fiziksel hem de ruhsal açıdan sağlıklı olması, değerlerinin farkında olmaları ve insanlığın yararına çalışabilmeleri onlara sağlanacak koşullarla mümkün olabilir. Neslin sağlıklı gelişmesi demek, o toplumun köklü ve sağlıklı olması demektir. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Bu yüzden toplumda var olan bütün mekanizmalar bu geleceği korumak adına sağlıklı koşulları oluşturmak mecburiyetindedir. Üzülerek belirtmeliyiz ki son zamanlarda gördüğümüz, yaşadığımız, şahit olduğumuz çocuk istismarları ve ölümleri, üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmediğimizi ve sağlıklı koşulları oluşturmadığımızı gösteriyor” denildi.

“DİZİLER VE FİLMLER ÇOCUKLAR DA BİRÇOK SORUNU BERABERİNDE GETİRİYOR”

Dizi ve filmlerin çocuklarda birçok soruna yol açtığına dikkat çekilen açıklamanın sonunda şunlar kaybedildi: “İkinci ve büyük öneme sahip olan diğer mekanizma ise medyadır.  TV, dizi ve sosyal medya ağları bu sorumluluğun büyük bir bölümünü taşıyor. Fakat geçmişten günümüze baktığımızda maalesef görüyoruz ki diziler ve filmler, çocuklara verdiğimiz mahremiyet duygusunu zedelemek ile beraber birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Ayrıca toplumda sapmalara, suçlara teşvik edecek argümanlar da barındırıyor. Bizim değerlerimizle, kültürümüzle, sosyal yapımızla örtüşmeyen diziler pazarlanıyor. Önemle belirtmeliyiz ki evvela akıl sahipleri, toplumu sapkınlığa iten dizileri ortadan kaldırıp faydalı ve değerlerimizin sergilendiği içerikler üretmelidirler. Çocuk istismarının önüne ancak bu şekil geçebiliriz. Bunun yanında verilen cezalar da önemlidir. Tabi verilecek cezalardan önce o fiilin işlenmesine müsait olan ortamın ortadan kaldırılması gerekiyor. Böyle yapılıp hak edilen cezaların verilmesi faydalı olacaktır. Son olarak diyoruz ki; çocuklar geleceğimizdir, geleceğimizi koruyalım.”

Etiketler: ÇOCUK İSTİSMARİ TESSEP
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.