Ak: “Maşallah” dedirteceğiz!
Yukarı

Ak: “Maşallah” dedirteceğiz!

Batman Petrolspor yönetim kurulu ve teknik heyet, yerel ve ulusal basın mensubu temsilcileriyle bir araya geldi.

Ak: “Maşallah” dedirteceğiz!
Bu içerik 470 kez okundu.

Toplantıda önemli açıklamalar yapan Petrolspor yönetimi, kulübün düzenli bir program ile yakında zamanda borçsuz bir hale geleceğini belirttiler. Yeni teknik direktör Mehmet Ak ise, yeni sezonda herkesin “maşallah” diyeceği bir takım yaratacaklarını söyledi.

TAM KADRO KATILIM SAĞLANDI

Önceki akşam TP Kristal Park tesislerinde yapılan basın toplantısına Petrolspor Kulüp Başkanı Ekrem Konaç, Yönetim kurulu üyeleri Ramazan Bozkurt, Mustafa Balaban, Hıfzullah Özoğul ve Tekin İnci katılırken, teknik heyetten ise teknik direktör Mehmet Ak, yardımcıları Mehmet Emin Tosun, Resul Özturan ve direktör Bülent Kurt katılım sağladı. Yaklaşık olarak iki saat süren toplantıda yönetim ve teknik heyet basın mensuplarını sorularını yanıtladı.

“ÇOK GÜÇLÜ BİR YÖNETİM KADROMUZ VAR”

Toplantıda söz alan başkan Ekrem Konaç kulübün mali bilançosu hakkında bilgi verdi. Konaç; “Bu sezon için işadamlarımızdan aldığımız destek sözleri gerçekleşmeye başladı. Yönetim olarak zaten çok güçlü bir ekibe sahibiz. İşadamlarımızın da maddi desteklerini vemeye başlamasıyla birlikte, şuanda kulübümüzde maddi bir sıkıntı yoktur. Geçen sezona ait 1 Milyonluk borç var, onu da eski yönetim olarak üstlendik ve kısa sürede kapatacağız. Öte yandan, bütçemiz uygun olduğu için transferde de esnek davranabiliriz. Takıma 4-5 takviye daha yapmayı düşünüyoruz.”

“PARA BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL”

Konaç’ın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yeni teknik direktör Mehmet Ak, “Petrolspor’a gelirken para konuşmadım dersem yeridir. Teklif beni heyecanlandırdı ve başarmak için buraya geldim. Yoksa Göztepespor’da buradaki anlaşmanın üzerinde para kazanıyordum. Ancak, benim ideallerim var ve bunları başarmak için buradayım”

“BENİM FUTBOLCUM SAHA YÜRÜYEMEZ”

Teknik konuda basın mensuplarına bilgi veren 36 yaşındaki genç teknik adam, “Benim oyuncum yenilir, benim oyuncum hatalı pas atar ama benim oyuncum sahada yürüyemez. Benim oyuncum sahada mücadele edecek, benim oyuncu sahada yüzde yüzünü verecek. Bunun olması için biz günün 24 saati değil, ertesi günden 4 saat alarak 28 saat çalışacağız. Çünkü; biz buraya başarmaya geldik.”

MAŞALLAH DEDİRTECEK BİR TAKIM YARATACAĞIZ

“Bu sene o sene mi?” sorusuna bunu söylemek çok kolay. Burada çok güzel açıklamalar yapabilirim. Ama insanlar bizim sahadaki performansımıza bakacak. Bizim ne dediğimiz değil, ne yapacağımız çok önemli. Şampiyonluk ve play – off’tan çıkmak önemli değil, yeter ki hedefe ulaşalım ve şuan hedeflerimiz doğrultusunda şuanda her şey yolunda gidiyor. Popülist açıklamalar yerine şunun sözünü verebilirim, çok ama çok çalışarak izleyen herkesin maşallah diyeceği bir Petrolspor yaratacağız”

“SİSTEM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Görevi bırakan teknik direktör Tarık Yurttaş’a teşekkür eden Ak, “Biz hedefimiz olan 2. Lig doğrultusunda ilerken, geçen sene temeli atılan altyapı sistemini de devam ettireceğiz. Benimle birlikte 6 kişilik bir teknik heyet kadromuz var. Hem hedefimiz için çok çalışacağız, hem de genç oyuncuları takıma monte etmeye çalışacağız. Bir genç futbolcumuz formayı kaparsa, transfer ettiğimiz oyuncunun yerine oynama hakkına sahip olacak.” dedi. 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: petrolspor basın toplantısı Mehmet Ak
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.