Söylenti, ilçeyi ayağa kaldırdı
Yukarı

Söylenti, ilçeyi ayağa kaldırdı

Beşiri ilçesinde 20 yaşlarındaki bir kızın, ‘zorla alıkonulduğu’ söylentisi ilçeyi ayağa kaldırdı.

Söylenti, ilçeyi ayağa kaldırdı
Bu içerik 3400 kez okundu.

Beşiri ilçesinde 20 yaşlarındaki bir kızın, ‘zorla alıkonulduğu’ söylentisi ilçeyi ayağa kaldırdı.  Olay, önceki akşam saat 22.00 sıralarında Mehmet Yatkın Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerindeki parkın yanında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 20 yaşlarındaki bir kız, 26 yaşlarındaki bir adamla birlikte otomobille Batman merkezden Beşiri'ye geldi. Parkın yakınlarında çığlık atarak yardım isteyen kızın, zorla otomobile bindirilip, Siirt'e doğru götürüldüğü iddia edildi. Kızın alıkonulduğunu fark eden ilçe sakinleri, olaya müdahale etmek için otomobilin üzerine yürümek istediklerini ancak otomobilin hızla uzaklaştığını belirttiler. Ayrıca, Bilali Habeşi Camii ve Merkez Camii'nden yapılan anonslarla olayın ilçe sakinlerine duyurulduğu öğrenildi.

YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPTI

Dün akşam Beşiri ilçesini ayağa kaldıran “çocuk kaçırıldı” iddiasına yönelik söylentiler için yetkililerden açıklama geldi.

Konu hakkında yapılan açıklama şöyle: “Beşiri’de dün akşam saat 22.00 sıralarında bir kız çocuğunun kaçırılması yönünde emniyet amirliği olarak ihbar aldık. Yapılan araştırmada ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda, kaçırıldığı iddia edilen çocuğu görenlerin,  yaş, boy ve elbise tarifi yapamadıkları, sadece çığlık sesi duyduklarını ve aracın beyaz renkte bir otomobil olduğu belirtmişlerdir. Bahse konu olan beyaz araç, Siirt emniyet müdürlüğünce durdurulmuş ve araçta bir erkek bir kız, iki üniversite öğrencisinin bulunduğu öğrenilmiştir. Arkadaş olan öğrencilerin aralarında kavga etmesi sonucu çıkan çığlık seslerini, vatandaşlarımız kaçırılma vakası olarak algılamıştır. İlçe emniyet amirliği olarak, şuana kadar hiçbir vatandaşımız tarafından, ‘çocuğumuz kayboldu veya kaçırıldı’ yönünde başvuru olmamıştır”

Etiketler: BEŞİRİ GERGİNLİK
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.