Durmaz: Kötülüğe giden yollar kapatılmalı
Yukarı

Durmaz: Kötülüğe giden yollar kapatılmalı

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, “Bir an evvel topluma manevi açıdan bilinç ve şuur kazandıracak projelerin hayata geçirilmesi gerekir.” dedi.

Durmaz: Kötülüğe giden yollar kapatılmalı
Bu içerik 387 kez okundu.

 

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son dönemlerde artan çocuk istismarları ve ahlaki yozlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Son dönemlerde küçük çocuklara yönelik istismar olaylarında ciddi artışlar yaşandığını belirten Durmaz, “Kaçırılıp cinsel istismara maruz kaldıktan sonra katledilen minik Eylül olayıyla birlikte benzeri meseleleri daha çok duymaya başladık. Kaçırıldıktan sonra cinsel şiddete maruz kalıp katledilen masum çocukların durumu, şiddet ve istismar olaylarının en acısı ve düşündürücüsüdür. Toplum neden bu hale geldi, manevi değerlerine bağlı olarak bilinen toplumumuz nasıl oldu da özünden bu kadar uzaklaştı? Biliyoruz ki toplumun özünden uzaklaşması bir anda olmadı. Çarpık düzenin dayatması neticesinde insanlarımız değerlerinden uzaklaştıkça, olumsuzluklar ve toplumsal sorunlar çoğaldı.”

“Topluma manevi açıdan şuur kazandıracak projeler hayata geçirilmelidir”

Topluma manevi açıdan şuur kazandıracak projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz, “Çoğalan sorunlara karşı mutlak çözümler ortaya konmadıkça günübirlik tedavilerle amaca ulaşılamaz. O yüzden, gençliği özünden uzaklaştıran uygulamalara karşı çözüm odaklı bir irade ortaya konmalıdır. Toplumu bilinçlendirecek ve sorunlara kesin çare olacak bir iradenin ortaya konması, yeni neslin istenilen ve hedeflenen bir şekilde yetişmesine katkı sağlayacaktır. Çeşitli projelerle manevi değerlerinden uzaklaştırılmış yeni neslin yeniden özüne dönmesi, mevcut sorunların mutlak çözümünü de beraberinde getirecektir. Bunun için bir an evvel topluma manevi açıdan bilinç ve şuur kazandıracak projelerin hayata geçirilmesi gerekir.” dedi. (Bülten Haberi)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.