‘Milyonluk Dolandırıcılık’ iddiası
Yukarı

‘Milyonluk Dolandırıcılık’ iddiası

İlimizde zaman zaman yaşanan dolandırıcılık olaylarına bir yenisi daha eklendi.

‘Milyonluk Dolandırıcılık’ iddiası
Bu içerik 3555 kez okundu.

Uzun yıllardır market-manav işi yapan bir esnaf, piyasadan topladığı milyonlarca TL paralarla ortadan kayboldu. İddialara göre; emlak ve oto alım satım işi de yapan şahıs, milyonlarca TL borç takarak sırra kadem bastı. Sağlık Mahallesi Garzan Caddesi üzerinde 10 yıldan bu yana market-manav işleten B.A. ek olarak oto ve emlak alım satım işleri de yapıyordu. Vatandaşlardan ve özellikle gıda ve hal toptancılarına da yüklü miktarda borç takan B.A., emlak ve oto alım satım işlerinde de onlarca kişiyi dolandırdığı iddia edildi.

İŞYERİ KAPALI OLUNCA DOLANDIRILDIKLARINI ANLADILAR

Esnaf ve emlakçılık işi yapan B.A.’nın güven sağlamak için iyi bir izlenim bıraktığını belirten ve B.A.’nın işyerini açmamasından sonra dolandırıldıklarını anlayan bazı vatandaşlar, kapalı işyerinin önünde bir araya geldi. Ayrıca hal ve gıda toptancıları da emlak ve oto alım satımda dolandırılan vatandaşlar gibi mağdur olduklarını belirttiler. Gıda toptancılığı yapan esnaf “B.A.’nın uzun süre aldığı malların faturası birikiyordu. Pazartesi günü işyeri açılmayınca dolandırıldığımızı anladık” dedi.

“2 ARABAM GİTTİ EVİM DE GİDECEK”

Öte yandan kredi ile 2 araba alıp B.A.’ya veren Hikmet Yalçın adlı vatandaş “kredi ile aldığım iki aracı B.A.’ya verdim. Ayrıca komşum olduğu için kredi kartımı da verdim. Hem arabalardan hem kredi kartından çekilen paralardan oldum. 80 Bin TL zarar uğradım. Şimdi bu borçları kapatmak için evimi satılığa çıkardım” dedi. 

Etiketler: BATMANDA DOLANDIRICILIK DOLANDIRMA
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.