Anne ve bebek sağlığı onlara emanet
Yukarı

Anne ve bebek sağlığı onlara emanet

Gercüş ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi doktor ve sağlık çalışanları ile Gercüş Belediyesi personeli, yeni doğan bebekler ve annelerini ziyaret ettiler.

Anne ve bebek sağlığı onlara emanet
Bu içerik 262 kez okundu.

“Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla hareket eden Gercüş Belediyesi, yaşamın her alanında kolaylık sağlayacak farklı projeler üretmeye devam ediyor. Bunlardan en yenisi ise Gercüş ilçesinde bebek sahibi olan ailelere yönelik “Hoş geldin Bebek” projesi. Doğum yapan annelere, içerisinde yeni doğan bebeğin ihtiyaç duyacağı giyim, bakım ve temizlik maddelerinin yer aldığı bebek çantası hediye ediliyor. Belediye’nin hoş geldin bebek paketinin içinde çıtçıtlı atlet, ikili bebek takımı, taşıma çantası, biberon, bebek şampuanı, ıslak mendil, alt açma takımı, dijital ateş ölçer, bebek battaniyesi, bebek bakım ve taşıma çantası (ikili), beşli zıbın takımı, patik ve bebek yemek önlüğü var.

“VATANDAŞIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Gercüşlü ailelerin sevincinde de üzüntüsünde de yanlarında olduklarını belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, “Bu mutlu günlerinde anne ve babaların mutluluğuna ortak olmak ve ufak da olsa bir katkıda bulunmak istedik. İlçemizde dünyaya gelen bebeklerimizin, ilk günlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak seti annelerimize hediye ediyoruz. Hayatın her alanında, yaşamın her evresinde vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Amacımız, anne ve çocuk sağlığını korumak ve sağlıklı bir gelişme katkı sunmaktır” dedi. (Numan Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.