Sason’da ilginç karar…
Yukarı

Sason’da ilginç karar…

İlçenin tek meydanında artan kahvehaneler yüzünden asayiş olayları arttığı, kadınlar meydandan geçemediği gerekçesiyle meydan boşaltılacak, ilçede kadınların rahatça dolaşabilmeleri için de ayrıca ‘kadın sokağı’ yapılacak.

Sason’da ilginç karar…
Bu içerik 489 kez okundu.

Sason ilçesinde, genel güvenliğin, kamu düzeninin, huzur ve sükunun sağlanması ayrıca kadınların sosyal hayata daha fazla katılımını sağlamak amacıyla esnaf temsilcileri ile toplantı düzenledi. Toplantıda, Sason merkezindeki meydanda açılan kahvehane ve kıraathaneler yüzünden asayiş olaylarının arttığı ve kadınların oradan geçemediği vurgulandı. Toplantıya Kaymakam Ökkeş Beyaz ile birlikte Belediye Başkanı Cuma Uçar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yılmaz Güngör, İlçe Emniyet Amiri Kerim Türedi ve esnaf temsilcileri ile kahvehane işletmecileri katıldı.

İLÇEYE “KADIN SOKAĞI” YAPILACAK

Yapılan toplantıda, meydan ve çevresinde son 5 yıl içerisinde asayiş olaylarının arttığı belirtildi. Olayların artmasında; önemli sebebinin meydan çevresindeki kahvehaneler dolayısıyla insanların toplanma yeri olduğu ve olayların daha da büyüdüğü bu yüzden 30 günlük süre verilerek meydan ve çevresinin boşaltılıp yeni güzel modern bir meydan haline getirilmesi, kötü görüntünün engellenmesi kararı alındığı ifade edildi. Bayanların meydan ve çevresine daha fazla gelebilmelerini sağlamak amacıyla “Kadın Sokağı” projesinin hayata geçirilerek sadece bayanların girip özgürce dolaşabilecekleri bir alanın belediye tarafından belirlenmesi gerekli mali desteğin Belediye ve Kaymakamlıkça sağlanması kararı verildi. (İsmail Güneş)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.