Kanser korkutuyor…
Yukarı

Kanser korkutuyor…

Batman genelinde, kamu ve özel hastanelere başvuran kanser hasta sayısında artış yaşandığı kaydedildi.

Kanser korkutuyor…
Bu içerik 1113 kez okundu.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerine göre, kanser vakalarında ciddi bir artışın yaşandığı belirtildi. Batman dışında tedavi olanlarla beraber sayının resmi rakamların üzerinde olduğunu söyleyen yetkililer, son 3 yıl içinde 2.500 civarında kişinin kanser hastalıkları nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirttiler.

Aldığımız bilgilere göre, Batmanda en fazla görülen kanser çeşitlerinin, meme, kolon, akciğer, mide, karaciğer, lenfoma ve pankreas olduğu ifade edildi.

KANSER TEDAVİSİ GÖRENLERİN SAYISI DA ARTIYOR

Yetkililer, İlimiz genelinde kanser tedavisi olanların sayısında da artış olduğuna dikkat çektiler. Batmanda tedavi olanların yanı sıra il dışında da kanser tedavisi olanlarla beraber 3.500 kişinin kanserle mücadele ettiği ifade edildi. Gazetemize konuşan yetkili, “Batman genelinde en sık yüzde 27 oranında meme kanseri görülmektedir. Akciğer kanseri yüzde 14,4 ile onu takip etmektedir. Yüzde 11,7 kolorektal (kalın barsak) kanseri, yüzde 11,1'i mide kanseri, yüzde 6,3'ü jinekolojik kanser, yüzde 4 prostat kanseri, yüzde 3,8 lenfoma, yüzde 2,1 pankreas ve yüzde 19,6 diğer kanser türleri şeklinde devam etmektedir” dedi. (Numan Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.