Kaymakam, muhtarlara hizmetleri anlattı
Advert
Yukarı

Kaymakam, muhtarlara hizmetleri anlattı

Kozluk Kaymakamı Osman Bilici köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Kaymakamlık Konferans Salonunda yapılan toplantıya; kamu kurum amirleri ve köy-mahalle muhtarları katıldı.

Kaymakam, muhtarlara hizmetleri anlattı
Bu içerik 88 kez okundu.

Muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada gündem ile ilgili önemli konulara değinen Kaymakam Bilici: “İlçemizde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü kuruldu. Bu kurumun gelişi ile birlikte Batman merkezde yapılabilen pek çok iş ve işlemlerin, artık vatandaşlarımızın kapısına kadar gelmesine vesile olacaktır” dedi.

“YENİ ACILAR YAŞAMAMAK İÇİN DUYARLI OLALIM”

Kozluk ilçesi başta olmak üzere, çevre il ve ilçelerde de sık sık meydana gelen boğulma vakaları ile ilgili de muhtarlara konuşan Kaymakam Osman Bilici; “Son bir ay içinde sayısını hatırlayamadığımız kadar boğulma vakası oldu. Bu durum bizlere acı çektiriyor. Hep birlikte yaşanan bu acılarla üzüntü yaşıyoruz. Özellikle siz muhtarlarımız ve imamlarımızdan bu konu hakkında vatandaşlarımıza uyarılarda bulunmanızı istiyoruz. Yeni bir üzüntü yaşamak istemiyoruz” şeklinde konuştu.   

KURBAN BAĞIŞI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Muhtaç ailelerin Kurban bağışları ile sevindirilmesi gerektiğine dikkat çeken Bilici; “Hem yurt içi hem de yurt dışında bulunan muhtaç vatandaşlarımız için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” kampanyasına imkânı olan her duyarlı vatandaşın kurban bağışında bulunması gerekir” dedi.

 “YATIRIMLARIN TAKİBİ KONUSUNDA MUHTARLAR GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ OLMALI”

İlçe genelinde devam eden yatırımlar ile ilgili köy ve mahalle muhtarlarına bilgi veren Kaymakam Osman Bilici; “Pek çok köyümüzde hem alt yapı hem de üst yapı-sanat çalışmalarında yatırımlarımız devam ediyor. Bu çalışmaları Kaymakamlık olarak yakından takip ediyoruz. Ancak bu noktalarda devam eden yatırımları siz muhtarlarımızın da en az bizler kadar sahiplenip, devletimizin sizlere sunduğu, sizlerin verdiği vergiler ile sizlere ulaştırdığı bu yatırımları takip edin. Aksaklık gördüğünüz noktaları bizlere anında ulaştırarak müdahalede bulunmamızı sağlayın. Bu yatırımlar ilçeye kolay kazandırılmıyor. Yapılan çalışmaların sağlam ve temiz bir şekilde bitirilmesi için her zaman takipçi olun ve yatırımları sahiplenin” diye muhtarlara çağrıda bulundu.

KURUMLARLA İLİŞKİ

Kozluk ilçesinde kamu kurum ve kuruluşlarında bu ay içerisinde yaşanan görev değişiklikleri ile ilgili köy ve mahalle muhtarlarına bilgilendirmede Bilici; “Kamu kurum ve kuruluşları ilçede vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmak, sıkıntılarına anında müdahalede bulunarak çözüm üretmek için vardırlar. Muhtarlarımız olarak sizlerin ilçe kamu kurum ve kuruluşları ile sürekli diyalog halinde bulunması gerekiyor. Bazı daire amirlerimiz tayin nedeni ile değiştiği oluyor. Bu atamaları yakından takip ederek, ilçede görevini tamamlayan arkadaşlarımızın uğurlanması ve yeni gelenlere de görevlerinde hayırlı olsun ziyaretleri yaparak diyaloglarınızı güçlendirin’ dedi.

TARIM MÜDÜRÜE BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

Öte yandan muhtarlar ile yapılan ağustos ayı toplantısında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden uzun yıllar görev almış ve son 3 yıldır İlçe Tarım ve Orman Müdürü olarak görev yapan Bahar Seyfioğlu, Kaymakam Osman Bilici tarafından “Başarı Belgesi” ile taltif edildi. Muhtarlar toplantısında adına düzenlenen Başarı belgesini Kaymakam Bilici’den alan Bahar Seyfioğlu; “Güzel günleri Kozluk’ta geride bıraktık. Uzun Yıllar Hizmet verdiğim Kozluk ilçesinin hayatımda önemli bir yere sahip olduğunu bilmenizi isterim. Yeni görev yerim olan Ankara Haymana ilçesine Ziraat Mühendisi olarak tayin oldum. Bundan böyle Ankara’da bir kardeşinizin olduğunu bilmenizi isterim” diyerek Kaymakam Bilici’ye başarı Belgesi için teşekkürlerini ifade etti. (Mehmet İslamoğlu)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2018 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.