Saldırgan yakalandı
Advert
Yukarı

Saldırgan yakalandı

Devrim A. isimli öğretmeni motosikletiyle seyir halinde tekme vurup yaralayan şahıs polis tarafından yakalandı.

Saldırgan yakalandı
Bu içerik 1685 kez okundu.
Advert

Saldırgan emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilirken, şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı belirtildi. Zihinsel engelli öğretmeni olarak çalışan Devrim A. işe giderken Ziya Gökalp Mahallesi Diyarbakır Caddesi'nde motosikletli saldırganın hedefi oldu. Motosikleti ile genç kıza arkadan yaklaşan saldırgan kadın öğretmene sert bir tekme attı.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

Polis zanlının kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, zanlıyı evinde yakaladı. Emniyete götürülen zanlı adliyeye sevk edildi.

EĞİTİM-SEN OLAYI KINADI

Eğitim Sen Şube Başkanlığı öğretmene yapılan saldırıyı kınadı. Yapılan açıklamada “Kadın öğretmene yapılan saldırıyı nefretle kınadığımız belirtmek isteriz. Devrim öğretmenimize yapılan bu saldırı tüm kadınlara, tüm insanlığa yapılmıştır. Eğitim Sen olarak şiddete uğrayan her kim olursa olsun yanında olduğumuzu belirtiyor tüm kamuoyunu insanlığa karşı uygulanan şiddete, istismara karşı duyarlı olmaya, mücadele etmeye çağırıyoruz” (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2018 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.