Turizmci Sarı, işe alımlarda ‘cv’leri değerlendirdi
Advert
Yukarı

Turizmci Sarı, işe alımlarda ‘cv’leri değerlendirdi

Turizmci Sarı, işe alımlarda ‘cv’leri değerlendirdi
Bu içerik 179 kez okundu.
Advert

Antalya Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği  (POYD) üyesi Sinan Sarı; Günümüzde şirketlerin ya da daha küçük işletmelerin işe alımlarında cv’nin ne derece önemli olduğu, işe alınacak gençlerin yeteneklerine, akademik başarılarına ve referanslarına yönelik açıklama yaptı. Sinan Sarı,

“Hepimizin bildiği gibi işsizlik oranı her geçen yıl artmakta. Üniversite mezunu birçok genç işsizlikle mücadele etmekte. Üniversite mezunu işsiz sayısı arttıkça kanımca akademik başarının, diploma üzerindeki notların çok önemi kalmadı.Gençlerin iş bulabilmesi için kendini daha iyi yetiştirmesi ve yaratıcılığıyla diğer mezunlara fark atması gerekiyor.  Bir çalışanı işe alırken sadece daha önce çalıştığı şirketlerdeki bağlı olduğu yöneticisinden değil, kendisine bağlı ya da onunla birlikte aynı ortamda çalışan kişilerden de referans alınmalı böylece ekip yönetimi ve uyum konusunda ne derece yeterli olduğu ile ilgili gerçek bilgiye ulaşılabilir” dedi.

“FİKİR GELİŞTİREREK FARK ATMEK GEREKİR”

Günümüzde işe alımlarda cv ve cv’de yazılanlara dikkat çeken Sarı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İşe eleman alırken acele edilmemesinden yanayım ayrıca cv nin yanında mutlaka bir kapak yazısı istenmeli böylece alınacak elemanın karakterine dair ipuçları yakalanabilir ve kendini ifade etme yeteneği ölçülebilir. Teknik bilgi ve tecrübe de önemlidir ancak kişi bunu karakteriyle bütünlemelidir, bütünleyemiyorsa teknik bilgi ve tecrübenin tek başına hiçbir önemi kalmıyor. Çalışmak isteyen arkadaşların ayrıca iş yerini sadece çalışmak için gittikleri bir yer olarak görmemeleri gerekiyor, çalıştıkları işi sahiplenmeli ve vizyonu geliştirecek fikirlerle katkıda bulunup fark atmaları faydalarına olacaktır. Ayrıca sadece iş bulmak için değil hayatının her alanında iyi bir yere gelmek adına gençlere tavsiyem kendinizi geliştirin, sosyal sorumluluk kampanyalarına katılın, etkinliklerde yer alın ve dolu dolu yaşayın” (Mehmet İslamoğlu)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2018 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.