“Tesettür maksadından uzaklaştı”
Yukarı

“Tesettür maksadından uzaklaştı”

Tesettür ve başörtüsü kavramlarının içinin boşaltıldığına dikkat çeken TESSEP Batman Koordinatörü, örtünün tamamen maksadından uzaklaştırıldığını söyledi.

“Tesettür maksadından uzaklaştı”
Bu içerik 643 kez okundu.

Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) Batman Koordinatörü Arzu Demir, İslam'da tesettür şeklinin Kur’an ve sünnetle sabit olduğunu belirterek, ancak son zamanlarda örtünün tamamen maksadının dışına çıktığına dikkat çekti.  Tesettür ile ilgili kurumlarda ve okullarda ciddi bir engel kalmadıysa da aslında toplumun çok ciddi tesettür sorunu olduğuna dikkat çeken Demir, her geçen gün sorun daha da büyümekte olduğunu belirtti. Daha önce tesettürlü kadın ve kızların okullara ve devlet kurumlarına alınmazken şimdi ise toplumun tesettür anlayışı topyekûn yok edildiğini söyleyen Demir, toplumda tesettürün yozlaştırılmış ve tesettür bilincinin yok edilmeye doğru sürüklendiğini söyledi.

“TESETTÜRÜN KAYNAĞI ALLAH’TIR”

Tesettür mücadelesinin başarıya ulaştığını ancak içi boşaltılmış bir tesettür getirildiğini ifade eden Demir, “Önceki yıllarda tesettür sorunu vardı. Özellikle okullara, eğitim kurumlarına veya bazı iş alanlarına örtülü bayanlar alınmıyordu. Yıllarca bunun mücadelesi, uğraşı verildi. Sonunda bu mücadele başarıyla neticelendi. Bayanlar artık istedikleri şekilde, hem okullara hem de iş alanlarına örtülü şekilde girebilmektedir. Ama içi boşaltılmış bir tesettür bu da çok büyük tehlikelere neden olmaktadır. Tesettürün kaynağı Allah’tır (celle celalulu) ve emreden Allah’tır. Allah’ın (celle celaluhu) istediği doğrultusunda değil de modanın yönlendirilmesiyle yeni bir tesettür anlayışı ortaya çıkmıştır” dedi. (İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.