Güçlü rakibine direnemedi
Yukarı

Güçlü rakibine direnemedi

Sezonun ilk hazırlık maçında 2. Lig takımlarından Samsunspor ile karşılaşan Batman Petrolspor, müsabakadan 5-1’lik farklı mağlubiyetle ayrıldı.

Güçlü rakibine direnemedi
Bu içerik 699 kez okundu.

 

 Alınan farklı mağlubiyet kafalarda soru işareti yaratırken Teknik Direktör Mehmet Ak, skor lig maçları için ölçü değil açıklamasını yaptı.

“ÖNEMLİ OLAN SERGİLEDİĞİMİZ FUTBOL”

Samsunspor karşılaşmasını değerlendiren Teknik Direktör Mehmet Ak, “Hazırlık maçlarında bizim için önemli olan eksiklerimizi görmek. Samsunspor maçında 21 futbolcuya şans verdik. Samsunspor maçında alınan mağlubiyetten çok sergilenen futbolu önemsiyoruz. Hazırlık maçlarındaki sonuçlar lig için ölçü olmaz. Amatör takımlarla maç yapıp farklı galibiyetler almaktan ziyade daha güçlü rakiplerle mücadele etmek bize daha çok kazanç sağlayacaktır. Bu bağlamda ikinci maçımızı 2.lig ekiplerinden Karagümrük ile oynayacağız. Bu maçta da bizim için skordan öte sergilenecek futbol önemlidir. Amacımız bundan sonraki hazırlık maçlarında da eksiklerimizi görüp üzerinde çalışmaktır. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz.”

“DİĞER TAKIMLARA GÖRE KADROMUZ MÜTEVAZİ”

Kulüp olarak desteğe ihtiyacımız var. Kurumsallaşma yolunda daha fazla hamle yapmamız gerekiyor. Teknik heyetinden futbolcusuna malzemecisinden masörüne gece gündüz çalışan bir ekibimiz var. Biz 24 saatin 28 saatini Petrolspor için harcıyoruz. Grubumuzda hedef anlamında kurulan takımlara göre daha mütevazi bir ekibiz. Rakip takımlara göre daha az bir bütçeyle yola çıkan, kulübün ekonomik imkanlarına göre transfer yapmaya çalışan bir takımız. Grubumuzdaki diğer kulüpler gibi bir futbolcuya 300-400 bin TL gibi ciddi rakamlar verirken biz ise ekip ruhu yaratarak taraftarın desteğiyle az parayla çok iyi işler başarmaya çalışan bir ekibiz. Sahada mücadeleyi son düdüğe kadar bırakmayacak, Petrolspor formasını başarıyla terletecek oyunculara sahibiz. Biz bu ekibe güveniyoruz. Bu takıma sahip çıkıp destek verenleri mahcup etmeyeceğiz.” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.