Ilısu’nun yıllık katkısı 1,5 Milyar TL
Yukarı

Ilısu’nun yıllık katkısı 1,5 Milyar TL

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Ilısu Barajının yılda 1,5 Milyar TL ülke ekonomisine katkı sunacağını belirtti.

Ilısu’nun yıllık katkısı 1,5 Milyar TL
Bu içerik 602 kez okundu.

 Aydın, DSİ olarak insanın, toprağın kısacası bütün canlıların olmazsa olmazı olan suyu temin ettiklerini, bütün canlıların ihtiyacını gideren kurum olduklarını söyledi. Bu bakımdan kutsal bir görevi yerine getirdiklerini ifade ede DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın “bu görevi yerine getirirken mesai mefrumu dinlemiyor, gecemizi gündüzümüze katıyoruz. İnsanların en hayati ihtiyacı olan içmesuyu temini hizmeti ve yine insanların can ve mal emniyetini sağlayan suyun zararlarından koruma görevi, temiz enerjinin kaynağı olan HES yatırımları, gıda güvenliğinin teminatı olan sulu tarıma yapılan yatırımları ile doğrudan insanımıza hizmet etme gibi bir misyonu üstlenmiş olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak son derece mesuliyetli, faziletli ama bir o kadar da zor bir görevi yüklenmiş oluyoruz” dedi.

ILISU BARAJINDA SONA GELİNDİ

Ilısu Barajı hakkında da açıklama yapan Aydın “Dicle Havzası’nda inşaatı devam eden, dolgu hacmi bakımından Türkiye’nin 2. Büyük barajı olacak Ilısu Barajında artık sona gelindi. Ilısu Barajı ve HES Projesi, Dicle Nehri üzerinde yer alan en büyük proje olmasının yanında 1200 MW kurulu gücü ile de ülkemizin en büyük 4. Hidroelektrik santralidir. Ilısu Barajı ve HES, ürettiği enerji ile ülke ekonomisine yıllık 1,5 milyar lira katkı sağlayacaktır” şeklinde bilgi verdi. (İsmail Güneş)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.