İŞKUR Müdürü Eviz
Yukarı

İŞKUR Müdürü Eviz

“İşgücü piyasasında arz-talep noktasında bir sıkıntımız yok”

İŞKUR Müdürü Eviz
Bu içerik 539 kez okundu.

 

Dolar kur dalgalanmasına rağmen Batmanda halen üretimin sürdüğünü ifade eden İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, “korkulacak bir durum yok” dedi. Konuşmasının devamında Eviz, şunları söyledi: “Küresel anlamda bir sıkıntı gözüküyor. Fakat Batman nezdinde bizim gördüğümüz kadarıyla gerek hükümetin teşvik destekleri, gerek bizlerin mesleki eğitim ve istihdam garantili projelerimiz sayesinde şu anda çalışanlarımızda herhangi bir sorun yok. Gerek kamu, gerek özel sektörde işe alım süreçlerimiz tüm hızıyla devam ediyor ve bundan sonra da devam edecek. Bize şu ana kadar yansımış bir olumsuzluk yok. Herhangi bir bütçe kısıtlamamız yok. Geçen sene nasıl çalıştıysak şu anda da aynı tempoyla çalışmaya devam ediyoruz.”

“YATIRIM ARAYIŞLARI DEVAM EDİYOR”

Batman’da yatırımların devam ettiğine işaret eden Eviz, “İşverenlerimizle istişarelerde bulunuyoruz. Geçenlerde Batmanlı bir işadamımızla bir araya geldik. Takım elbise üretim merkezi kurma noktasında bir istişarede bulunduk. İnşallah yakın zamanda eğer arsa tahsisi gerçekleşirse bin kişiye yakın bir istihdam yatırımı yapılacak. Hâlâ bu yatırım arayışları devam ediyor. Yeter ki; Organize Sanayi Bölgemiz bir faaliyete geçip arsa tahsisleri yapılsın.” ifadelerini kullandı.

“BİZE YANSIYAN TOPLU İŞ ÇIKIŞI YOK”

Eviz, “Krizde bazı sistemler kilitlenmesi gerekiyor ama şu an hiçbir sistem kilitli değil, her şey rayında gidiyor. Gerek bütçemiz gerekse de projelerimizin hayata geçirilmesi noktasında hiçbir sıkıntımız yok. Bize yansıyan toplu iş çıkışı yok; ama tek tük çıkışlar her zaman oluyor. Ama ‘Bir fabrika kapandı, bütün işçilerini çıkardı’ şeklinde şimdiye kadar bize yansıyan bir olay ne bize ne de SGK’ya olmamıştır. İnşallah hep beraber bu sıkıntıyı da aşacağız.” diye konuştu. (İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.