En güzel hayal!
Yukarı

En güzel hayal!

Yeşillik ve ağaç sevgisinin en güzel örneği.

En güzel hayal!
Bu içerik 513 kez okundu.

Batmanlı Coğrafya Öğretmeni Recep Arviş, annesiyle birlikte hayalini kurduğu Dünya Ormanı Projesini gerçekleştirmek için kolları sıvadı. İş’e evinin bahçesinde ağaç tohumlarını fide haline getirip, çevresindekilere ücretsiz dağıtmayla başlayan genç öğretmen, “keşke bütün dünya orman olsa, en güzel meyvesi de insan olsa sloganıyla yola çıktığını belirtti.

TOHUMLARI FİDE HALİNE GETİRİP BAĞIŞLIYOR

Küçüklüğümden beri annesinin aşıladığı bitki ve ağaç sevgisini büyütüp daha da ileri taşımak istediğini belirten 26 yaşındaki genç öğretmen Recep Arviş; “Bu doğrultuda Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdim ve özellikle bitkiler konusunda sürekli kendimi geliştirmeye çalıştım. TEMA'ya da üye olarak, ülke çapında ağaçlandırma ve erozyonla mücadeleye de destek vermeye çalışıyorum. Okul bitti ama yine kendi bahçemde imkanlar el verdiğince Batman iklimine uygun ağaçlar yetiştirmeye devam ediyorum. Özellikle arkadaşlarıma dağıttığım ve kendim çimlendirdiğim mazı meşesi palamutlarını fidan haline getirip ihtiyaç duyanlara yetiştirmek üzere bağışlıyorum.”

BATMAN’A ORMAN YAPMAK İSTİYOR

Hayalinin Batman’a orman yapmak olduğunu belirten örnek öğretmen; “Uzun vadede bir hayalim var; Dünya Ormanı Projesi adını verdiğim bu hayalimde ağaç yetiştirme halkasını büyütmek ve ağaca çok ihtiyacı olan Batman'da bu proje kapsamında bir ormana sahip olmayı hedefliyorum. Bunun için şimdiden sloganı bile olan çalışmalara annemle birlikte başladık. Umarım yetkililer de gazeteniz vesilesiyle sesimi duyar ve bu hayalime kavuşurum. İnşallah hayalini kurduğum ve sloganını ‘keşke bütün dünya orman olsa, en güzel meyvesi de insan olsa’  yazan bir Dünya Ormanı'nı dünya gözüyle görürüm…” dedi. 

Etiketler: BATMANDA YEŞİLLİK AĞAÇ HAYAL RECEP ARVİŞ
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.