“KADINLAR, KENDİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR!”
Yukarı

“KADINLAR, KENDİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR!”

Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, Batman İli için çalışmalarına devam ederken, son araştırma oldukça ilginç.

“KADINLAR, KENDİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR!”
Bu içerik 362 kez okundu.

Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, Batman İli için çalışmalarına devam ederken, son araştırma oldukça ilginç. Buna göre; Batman’da yaşayan kadınların %27,4’ünün mahalle baskısına maruz kaldığını ve bundan dolayı hayat tarzında kısıtlamalar yaptığını, %63,1’i ise gece yalnız başına yürümekten ya da tenha bir yerde yürüdüğünde ve kadınların %55,9’u da toplu taşıma araçlarında sözlü ya da fiziksel tacize uğrayacağını düşündüğünden kendini güvende hissetmediklerini ifade etti. Kamu ve özel kurumlarda titizlikle ve profesyonel bir şekilde çalışmalar yürüten Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, 2018 Haziran ayında yaptığı Gündem Araştırması ile Batman’a ait birçok konu üzerine veriler elde etti.

VERİLER DÜŞÜNDÜRÜYOR

Reel Araştırma Ve Danışmanlık Şirketi Olarak Batman Merkezde Genel konular üzerine yaptığımız çalışmamızın Batman İli kadın profili  hakkında bir çalışma gerçekleştirdi.

Batman’da yaşayan kadınların sorunların belirlenmesi, istek ve beklentilerinin tespit edilmesi, umut ve mutluluk düzeyinin belirlenmesi, toplumda kadın algısının ve kadın profilinin nasıl olduğunun ortaya çıkarılması gerektiğini belirten Proje Müdürü Rumeysa Yiğiz, çarpıcı bilgiler paylaştı. Buna göre; Batman’da yaşayan kadınların %27,4’ünün mahalle baskısına maruz kaldığını, bundan dolayı hayat tarzında kısıtlamalar yaptığını ve %63,1’i ise gece yalnız başına yürümekten ya da tenha bir yerde yürüdüğünde ve kadınların %55,9’u da toplu taşıma araçlarında sözlü ya da fiziksel tacize uğrayacağını düşündüğünden kendini güvende hissetmiyor.

“KADINLARIN İÇ DÜNYASINDA KORKU VAR”

Reel Araştırma Ve Danışmanlık Şirketi Proje Müdürü Rümeysa Yiğiz, yaptığı açıklamada “elde ettiğimiz verilere göre, kadınların çoğu dış çevreye karşı bir güvensizlik yaşadığını görmekteyiz. Kadınlarımızın yalnız kaldıklarında kendilerini güvende hissetmemeleri, mahalle baskısına, aile baskısına maruz kaldıkların dolayı arzu ettikleri hayatın şartlarına göre değil de toplumun şekillendirdiği bir kadın profilini gözler önüne sermektedir. Kadınların kendilerini güvende hissetmedikleri sonucunda ise sürekli iç dünyasında bir korku taşıdığı ve yaşadığı ortama olan güvenin az olduğunu söyleyebiliriz. Kadınlarımızın bu korkularında yetişen çocuklar da aynı şekilde güvensiz bir ortam bilincine sahip olarak yetişecektir” dedi.

“KADIN MUTLU OLURSA TOPLUM MUTLU OLUR”

Yiğiz, açıklamasında şu bilgileri paylaştı: “Kadınlarımızın sorunlarını ve Batman İli içerisinde kurumlardan beklentilerinin neler olduğunu tespit etmek, kadınlarımız için daha uygun ortamların oluşturulması için fikir olacaktır. Toplumun emanetçilerini yetiştiren kadının, yaşadığı toplumdan memnuniyetinin sağlanması çok önemlidir. Ancak kadının beklentileri karşılanınca refah bir toplumun yetişen bireyleri olabiliriz. Toplumda yaşayan bütün insanlar bir kadının elinde yetişmiştir. Kadın bir toplumun mimarıdır. Bir kadın mutlu ve umutlu ise o toplum da mutlu ve umutludur. Batman’da yaşayan kadınların sorunların belirlenmesi, istek ve beklentilerinin tespit edilmesi, umut ve mutluluk düzeyinin belirlenmesi, toplumda kadın algısının ve kadın profilinin nasıl olduğunun ortaya çıkarılması gereklidir. Toplumun kalkınması için, yaşam kalitesini arttırmak için, bu toplumun bireyleri olarak herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir. Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi olarak, araştırmalarımızda titizlikle ve güvenilir bir şekilde, toplum yararına çalışmaya hazırız”

Etiketler: BATMAN REEL ARAŞTIRMA VE DANIŞMANLIK ŞİRKETİ KADINLAR KORKU KADINLAR KENDİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.