Vali Açık Açık Konuştu
Yukarı

Vali Açık Açık Konuştu

"Kayıt Parası Almayın..."

Vali Açık Açık Konuştu
Bu içerik 1202 kez okundu.

Vali Ahmet Deniz’den okul müdürlerine 

“Kayıt parası yasak”

“Okullarda özel güvenlik elemanları görev yapacak”

“Öğrencileri kıayfet için zorlamyın, Sosyal Markete gönderin”

17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni Eğitim ve Öğretim sezonu nedeniyle açıklama yapan Vali Ahmet Deniz, çocukların ve gençlerin en iyi eğitimi almaları için ciddi yatırımlar gerçekleştirildiğini söyledi. Çocukların ve gençlerin kendilerine, vatana, millete yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevinin kendilerine düştüğünü ifade eden Vali Ahmet Deniz, bu amaçla okullarda her türlü altyapı eksikliklerini gidermek, çocuklara en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret gösterdiklerini ifade etti.  Vali Deniz ayrıca, okul idarecilerinin bağış ve kayıt parası taleplerinin kes,inlikle yasak olduğunu hatırlattı. Vali Ahmet Deniz, okul müdürleriyle Kültür merkezinde basına açık yaptığı toplantıda şunları söyledi: "Bu yıl 291 özel güvenlik görevlisi okullarda görev yapacak. Ayrıca bazı okullarda polis memurlarımızda olacak. Okul önlerinde duranlara görevlilerimiz, Kabahatler Kanuna göre ceza kesebilecek. Okul etrafındaki cafeler başta olmak üzere denetimler artacak. Okulun güvenliği için kimseye göz açtırılmayacak. Uyuşturucuyla mücadele etmeye devam edeceğiz  Okullarda temizlik mazereti istemiyorum. 30 Bin kişiye sosyal marketten destek sağladık. Hiç bir öğrencimizin kılık kıyafet sorunu yaşamamasını istiyoruz. Durumu düşük öğrencilerimize Vakıflarımızın aracılığıyla destek oluyoruz. Okula geldiğimizde öğrencilerin kıyafetleriyle ilgili sorunla karşılaşmak istemiyorum. Sosyal markete götürün. Gerekli desteği veriyoruz. Velilerden zorla bağış almayın. Yasak olduğunu biliyorsunuz. Öğrencilerin devamsızlığına taviz vermeyin. Çocukları eğitim, spor ve sanatla buluşturun" dedi.

PROJELER DEVAM EDECEK

 İlimizdeki eğimim seviyesini yükseltmeye yönelik başlatılan “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesi ile “Batman Her Yerde Okuyor kampanyası” bu yılda daha kapsamlı bir şekilde devam edeceği belirtildi. Bir ülke için yapılacak en önemli yatırımın insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırım olduğunun bilinciyle temel eğitimden orta öğretime, mesleki eğitimden yaygın eğitime kadar çocukların iyi bir eğitim almaları için tüm imkânları seferber edildiğini sözlerine ekleyen Vali Deniz “      

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi öğrenci, öğretmen ve velilerimiz arasında kurulacak sağlıklı iletişim ve işbirliği sayesinde, bu eğitim- öğretim yılının daha da verimli ve başarılı geçeceğine inanıyorum” 

Etiketler: BATMAN VALİSİ AHMET DENİZ EĞİTİM OKUL KAYIT PARASI
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.