KÖYDES bütçesi görüşüldü
Yukarı

KÖYDES bütçesi görüşüldü

Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) ve İl Özle İdaresi yatırım değerlendirme toplantısı Vali Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirildi.

KÖYDES bütçesi görüşüldü
Bu içerik 360 kez okundu.

 Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Deniz’in yanı sıra, ilçe Kaymakamları, İl Genel Meclis Başkanı,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Özel İdaresinin ilgili birim müdürleri ile Köylere Hizmet Götürme Birliği personeli katıldı. İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım Müdürü tarafından yapılan bilgilendirme sunumuyla başlayan toplantıda, ilimiz için tahsis edilen KÖYDES ödeneğinin ilçeler bazında yol, ulaşım hizmetleri ile köy içme suyu alanlarında 2018 yılında başlatılan 47 projenden 34’ün bittiğini 13 projenin devam ettiği ifade edildi.

Altyapı, ulaşım, içme suyu ve diğer alanlarda köylerin eksikliklerini tespit edip bir program çerçevesinde çözüm üretilmesi için çalışmaların yapılmasını, köylere yapılacak yatırımların proje süreçlerinin her aşamasının titizlikle takip edilmesini isteyen Vali Deniz, yapılacak hizmetlerde vatandaş memnuniyetinin sağlanması her şeyden önemli olduğunun altını çizdi.

Toplantı,  yürütülecek projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi. (Bülten Haberi)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.