Okulları gezdi
Yukarı

Okulları gezdi

Okulları gezdi
Bu içerik 1286 kez okundu.

Vali Ahmet Deniz, ilimiz merkez Pınarbaşı mahallesinde bulunan Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini, Yenişehir Mahallesinde bulunan Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesi, Yenişehir İlkokulu ve Ortaokulu ile Batman Spor Lisesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ziyaret sırasında Vali Deniz’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran eşlik etti. Sabahın ilk saatlerinde Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Deniz, ilimizdeki tüm okulların yanı sıra komşu illerdeki bazı okulların masa, sandalye, dolap, kitaplık gibi ihtiyaçların üretildiği mobilya atölyesinin yanı sıra metal, araç teknolojileri ile elektrik ve elektronik atölyelerinde eğitim-öğretim görenöğrencilerle bir araya gelerek, yetkililerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TÜRKİYE’DE EN FAZLA CİRO YAPAN OKUL

Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin geçen eğitim-öğretim yılında 5 milyon 455 bin TL döner sermeye ile Türkiye geneli teknik liseler arasında  ilk sırada yer aldıklarını belirten okul yöneticileri, Öğrencilerin yaz ayları ve eğitim öğretim süresince çalışarak kendilerine, ailelerine ve okulun ekonomisine önemli oranda katkıda bulundukları ifade edildi.

Okul bünyesinde engelli öğrenciler için açılan özel eğitim sınıfını ziyaret eden Vali Deniz, öğrencilerle yakından ilgilenerek kendileriyle bir süre sohbet etti.

Daha sonra Yenişehir Mahallesinde bulunan Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Deniz, öğrencilerle bir araya gelerek, öğrencilere kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu, akademik eğitimin yanında kitap okuma alışkanlığının edinmelerini istedi.

“Z” KÜTÜPHANELERİNİ AÇTI

Okuldaki incelemelerin ardından okulda yeni düzenlenen Nizamülmülk “Z” kütüphanesinin açılışını öğrencilerle birlikte yapan Vali Deniz, “Batman Her Yerde Okuyor Kampanyası” kapsamında öğrencilerle bir süre kitap okuyarak, Valiliğimizin katkıları ile geçen yıl okullarımızda yapımları başlatılan Z kütüphane sayısının 30 ulaştığını belirtti.

Yenişehir mahallesinde bulunan Yenişehir İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden Vali Deniz, okulda incelemelerde bulundu, yetkililerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra okul bünyesinde düzenlenen Ali Emiri Efendi Z Kütüphanesinin açılışını yapan Vali Deniz, Batman Her Yerde Okuyor Kampanyası” kapsamında öğrencilerle bir süre kitap okudu.

BATMAN SPOR LİSESİ

Batman Spor Lisesini ziyaret ederek, incelemelerde bulunan Vali Deniz,  yetkililerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Spor salonunda ve sınıflarda eğitim-öğretim gören öğrencileri ziyaret eden Vali Deniz, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, öğrencilerden sportif aktivitelerin yanı sıra bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. 

Ziyaret ettiği her okulda öğretmenlerle bir araya gelen Vali Deniz, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, yürüttükleri eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELD

Nitelikli Eğitme Kararlı Adımlar projesinin yürütülmesinde öğretmenlere önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali Deniz, “Eğitimde başarıyı yükseltmek için Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesini başlattık. Çocuğumu Seviyorum Ana Okuluna Gönderiyorum” projesiyle Batman okul öncesi eğitimde Türkiye’nin örnek illerinden bir tanesi oldu. Okul öncesi okullaşma oranında gösterilen başarı sayesinde Batman Türkiye ortalamasının üzerine çıktı. “Batman Her Yerde Okuyor” kampanyasıyla ilimizde okuma kültürünün oluşması çabası içerisindeyiz. Okul kütüphanelerine kitap desteğinde bulunuyoruz, her fırsatta gençlerimize ve çocuklarımıza kitap dağıtıyoruz.   Bu başarıların devam etmesi için hepimize önemli görevler düşüyor” diye konuştu. Akademik başarının yanında çocuklara milli ve manevi değerlerinin anlatılmasının önemli olduğunu ifade eden Vali Deniz, “Vatanını, milletini ve bayrağını seven, ortak değerlerimizi özümsemiş, sevgiyi, kardeşliği ve paylaşmayı seven öğrenciler yetiştirmemiz her şeyden daha önemlidir. Öğretmenlerimizin özellikle veli ziyaretleri çok önemlidir. Velileri de eğitimin içine katmalıyız” dedi. (Bülten Haberi)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.