TERÖRE KARŞI YÜRÜYÜŞ
Yukarı

TERÖRE KARŞI YÜRÜYÜŞ

Terör lanetlendi

TERÖRE KARŞI YÜRÜYÜŞ
Bu içerik 1524 kez okundu.

Gercüş-Dargeçit arasında önceki gün meydana gelen bombalı saldırıda şehit olan 8 asker için, İlimizde bir yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe, kamu kurum müdürlerinden esnafa, akademisyenlerden siyasetçilere, kanaat önderlerinden din adamlarına, sivil toplum örgütlerinden kadınlara kadar her görüşten ve her kesimden binlerce kişi katıldı. Saat 16.00’da Batman Park AVM önünde başlayan yürüyüş, Atatürk Parkına kadar devam etti. Ellerinde Türk bayrağı ve PKK aleyhine atılan sloganlarla yürüyüş yapan kalabalığa, esnaflar ve yoldan geçenlerde destek verdi. Bazı pencerelerden de insanlar yürüyüşe katılanları selamladı. Atatürk Parkında toplanan kalabalık, 8 asker için dualar okudu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile şehitleri yad etti.

“KARDEŞLİĞİMİZ BOZULMAYACAK”

Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin akabinde bir basın açıklaması yapıldı. Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Ergin, Batman düşünce ve inanç platformu adına okuduğu basın açıklamasında kardeşlik, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Sık sık sloganların atıldığı basın açıklamasında yaşanan üzücü olayları kınadıklarını belirten Ergin “Büyük Türkiye’nin önünü kesmek, bölgede Türkiye’yi zayıflatmak ve en önemlisi kardeşi kardeşe vurdurtarak zayıflatmak amacıyla emperyalistlerin maşaları olan örgütler, kan akıtmaya devam ediyor. Devletimize, bayrağımıza, ezanımıza ve milletimize karşı yapılan bu vahşi saldırıları en ağır şekilde şiddetle kınıyoruz. Şunu herkes iyi bilsin ki devletimize, bayrağımıza ve ezanımıza karşı kurulan tüm örgütler ve bu örgütleri destekleyen kim varsa onları da aynı şekilde lanetliyoruz. Onların karşısında olduk olacağız. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" dedi. Yapılan basın açıklamasının arından Müftü Yardımcısı tarafından dua okundu.

SASON’DA DA YÜRÜYÜŞ VARDI

Batman’ın yanı sıra ilçelerde de teröre karşı vatandaşlar tepki amacıyla yürüyüş düzenledi. Sason ilçesinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, 8 askerin şehit olduğu saldırıyı protesto ettiler. Eğitim Bir Sen, Sağlık-Sen, Toç  Bir-Sen, ve ilçedeki Şehit ve Gazi derneklerinin öncülüğünde yapılan protesto eyleminde vatandaşlar İlçe Cumhuriyet meydanında açıklama yaparak hükümet konağına kadar PKK aleyhine sloganlar atarak yürüdüler.  PKK’yı şiddetle lanetlediklerini açıklayan Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutalip Çelik, "Şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz” diye konuştu.

Etiketler: batman terör lanetledi
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.