BAKIM PARASI 55 MİLYON TL’YE ULAŞTI
Yukarı

BAKIM PARASI 55 MİLYON TL’YE ULAŞTI

9 ayda verilen aylık bakım muhtaçlık parası 55 Milyon TL’ye ulaştı.

BAKIM PARASI 55 MİLYON TL’YE ULAŞTI
Bu içerik 563 kez okundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Eylül ayı itibariyle evde bakıma muhtaç 6 bin 383 engelli vatandaşa toplam 7 milyon 434 bin TL bakım hizmeti için nakdi yardım yapıldı. Ocak ayından bu yana ise evde bakıma muhtaç insanlara verilen maaşın miktarı 55 Milyon TL’ye ulaştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek, “Eylül  ayı itibari ile Batman’da bakıma muhtaç toplam 6 bin 383 engelli vatandaşlarımıza aylık 1.179 TL nakdi yardımda bulunduk toplam ise 7 Milyon 434 bin TL evde bakım hizmeti gören engelli vatandaşlarımıza bakım ücreti yaptık”

6 AYDA BİR EVDE KONTROLLER YAPILIYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Ümit Çiçek, her 6 ayda bir evde bakım maaşı alanların ziyarete dildiğini söyledi. Aylık ödemelerin her ayın 13 ile 20’si arasında yapıldığını söyleyen Çiçek,  “evde bakım hizmeti gören engelli vatandaşlarımızı ziyaret edip varsa sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Ziyaret esnasında durumları hakkında bilgi ediniyoruz her hangi bir olumsuzluk halinde yasal işlem yapıyoruz gerçi şimdiye kadar rastlamadık. Olumsuz bir şeye amacımız evde bakım hizmeti gören engelli vatandaşlarımıza daha refah düzeyde yaşam kalitesini sürdürmelerini sağlamak onlara yönelik en güzel hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

HER AY 40 KİŞİ ARTIYOR

Ağır engelli evde bakım hizmetlerinden yararlanan engelli sayısı her ay ortalama 100 kişi artıyor.  2018 yılı Ocak ayında 6.016 kişi evde bakım ücreti alırken, bu sayı Eylül itibariyle 6.383 kişi oldu.

 

Etiketler: BATMAN Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Batman İl Müdürlüğü ümit çiçek evde bakım maaşı
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.