400 esnaf kayıt dışı
Yukarı

400 esnaf kayıt dışı

Batman Kahveciler, Kıraathaneciler ve İnternet Cafeciler Esnaf odası Başkanlığına bağlı 560 üye bulunurken, 400’e yakın ise kayıt dışı olduğu ortaya çıktı.

400 esnaf kayıt dışı
Bu içerik 306 kez okundu.

Batman Kahveciler, Kıraathaneciler ve İnternet Cafeciler Esnaf odası Başkanlığına bağlı 560 üye bulunurken, 400’e yakın ise kayıt dışı olduğu ortaya çıktı. Oda Başkanı Mülazım Temel, Valilik ve Belediyenin kayıtsız işyerlerini denetlemelerini istedi. Kayıtlı olanlara bir haksızlık yapıldığını belirten Temel “kayıt dışı kazanç ve güvenlik söz konusu olduğu için kurumların kayıt dışı kahvehane, kıraathane, cafe ve internet cafelere denetim yapması gerekiyor. Öte yandan kayıtlı esnafların maliyet artışları yüzünden sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Temel, “bize kayıtlı esnafımızın kira, vergi, elektrik ve diğer tüm maliyetler karşısında zorlanıyorlar” dedi.

 “ACİLEN ÇÖZÜM BULUNMALI”

Batman Kahveciler, Kıraathaneciler ve İnternet Cafeciler Esnaf odası Genel Sekreteri Çetin Arıca, esnafın zor durumda olduğunu söyledi. Arıca, ”Esnaf üyelerimizle yaptığımız görüşmelerde Çaya,Şekere,Suya,en büyük kalem olan kira ve elektrik gibi zaruri kullanılan bu ürünlere son zamanlarda baya  gelen zam nedeniyle çay maliyetlerini de epey yükseltti. Bu da birçok esnafımızın zararına neden oluyor buna acilen bir çözüm bulunması gerek aksi taktirde birçok esnafımız kapatmayla yüz yüze kalacak” şeklinde konuştu.

Etiketler: Batman Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Cafeciler Esnaf odası
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.