Vali Deniz; “Hıncımız artmıştır”
Yukarı

Vali Deniz; “Hıncımız artmıştır”

Vali Deniz, “acımız da büyük hıncımız da, hem terör örgütü ile hem de destek verenlerle mücadelemiz sürecek” dedi.

Vali Deniz; “Hıncımız artmıştır”
Bu içerik 214 kez okundu.

Geçen hafta yaşanan terör saldırı ile ilgili konuşan Vali Deniz, “acımız da büyük hıncımız da, hem terör örgütü ile hem de destek verenlerle mücadelemiz sürecek” dedi. Valilik konferans salonunda Vali Ahmet Deniz başkanlığında bir araya gelen kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, İlimizde devam eden, proje aşamasında olan ve biten kamu yatırımları hakkında bilgi verdiler. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında söz alan Vali Ahmet Deniz, terörle mücadeleye vurgu yaptı.

TASARRUF TEDBİRLERİNE VURGU YAPILDI

Kurum müdürlerine seslenen Vali Ahmet Deniz, Tasarruf tedbirlerine ciddi bir şekilde riyaet edilmesini istedi. Vali Deniz, “Tasarruf tedbirleri konusunda herkes üzerine düşen görevi yapacak. Çok daha üzerinde duracağız, özenli ve dikkatli olacağız. Kamu hayatında zaten olacak gerekirse özel hayatımızda da olacak. Ülkemiz ciddi bir sıkıntıdan geçiyor, ciddi bir saldırı altındayız. Bunu fırsat bilip fiyat yükseltenlere karşı daha fazla denetim mekanizması gerçekletileceğiz. 175 ihbar hattı ile vatandaşlarımız fırsatçıları teşhir için direk arayabilir. Hem idari hem de adli işlemler yapılacak. Enflasyonla Mücadele konusunda da herkesin üzerine düşen görevi yapması lazım, örneğin kiracının kirasını ve fiyatlar düşürülsün. Biz fırsatçılara izin vermeyeceğiz”

PROJELERİN TUTARI 4 MİLYARI AŞTI

Toplantıda ayrıca projeler hakkında bilgi veren Vali Deniz “16 kuruluşa ait 375 proje bulunmaktadır. Bu projelerin tutarı 4 Milyar 60 Milyon 596 bin TL’dir. 2018 yılı 4. dönem itibariyle 1 Milyar 419 milyon 985 bin TL harcama yapılmıştır” diye konuştu. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.