KARTAL’A BİR HAFTADA 5 ÖDÜL
Yukarı

KARTAL’A BİR HAFTADA 5 ÖDÜL

Orhan Kartal, katıldığı çeşitli yarışma ve etkinliklerde 5 ödül alarak rekor kırdı.

KARTAL’A BİR HAFTADA 5 ÖDÜL
Bu içerik 323 kez okundu.

Batmanlı fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal, katıldığı çeşitli yarışma ve etkinliklerde 5 ödül alarak rekor kırdı. Hatay’ın Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından 2. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında, “ Zeytin Diyarı Altınözü ” temalı  Altınözü Uluslararası Fotoğraf Yarışması ve Bitlis’in Hizan Kaymakamlığı ve Hizan Belediyesi tarafından  “Hizan’da Yaşam” temalı 4’üncü geleneksel fotoğraf yarışması düzenlendi. Her iki ‘Fotomaraton' yarışması sonucunda Batman İl özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde şef olarak görev yapan Orhan Kartal 1 mansiyon ödülü ve 3 sergileme ödülü  ile ödüllendirildi. Ayrıca hafta içinde açıklanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Denizbank işbirliğinde yapılan ”Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasından da sergileme ödülü ile ödüllendirildi.

170 FOTOĞRAFÇI ARASINDA “EN İYİ” SEÇİLDİ

 Altınözü ve Hizan fotoğraf yarışmalarının amacı ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtabilmek, barındırdıkları tarih ve kültür potansiyeliyle turizm konusunda cazibe merkezi haline getirebilmek amacıyla Altınözü ilçesinde bulunan zeytinin dünyaya tanıtılması ve Altınözü’nün bir zeytin diyarı merkezine dönüştürmek için foto safari yaptıklarını açıklayan yetkililer yarışmaya 150 fotoğrafçı katıldığını 1000’e yakın fotoğrafın değerlendirildiği açıklandı. Öte yandan  Bitlis’in Hizan ilçesinin de Türkiye’nin en güzel sonbahar karelerini belgelemek ve Hizanda doğal yaşamın hala varlığını sürdürdüğünü belgelemek için  düzenlenen yarışmaya  170  fotoğrafçı katıldı. Fotoğrafçılara konaklama ve yemek ihtiyaçları ile ulaşım masrafları kaymakamlıklar ve belediyeler tarafından karşılandı.

“ÇOK İYİ İNSANLARLA TANIŞTIM”

Fotoğrafçı Orhan Kartal, "Her iki foto maratonun bana büyük katkıları oldu. Bol bol Fotoğraf çekme fırsatım oldu. Ayrıca arşivime de büyük katkıları oldu. Bunun yanında Hatay Altınözü ve Bitlis’in Hizan ilçelerinin  yüce gönüllü insanları ile tanıştım, fotoğraflar çektim, dolu dolu geçen bir zaman oldu benim için. Hiç şüphesiz eksiksiz ve olağanüstü bir organizasyondu. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hatay ve Bitlis için güzel bir tanıtım oldu. Böylesine tanıtımların Batman için de yapılması gerekir. Güzel adamlar gördük. Yalnızca insan olmanın mutluluğu ve gururunu taşıyan Hizanlı insanlarla tanışma fırsatı buldum” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.