HÜDA PAR yerel sorunları değerlendirdi
Yukarı

HÜDA PAR yerel sorunları değerlendirdi

HÜDA PAR, "Yerel Sorunları Tespit ve Çözüm İçin Takip" adlı projenin tanıtımını yaparak kamuoyuna

HÜDA PAR yerel sorunları değerlendirdi
Bu içerik 500 kez okundu.

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz aylarda Batman merkez mahallelerinde var olan sorunları yerinde tespit edip çözüme kavuşturmak için başlattığı "Yerel Sorunları Tespit ve Çözüm İçin Takip" adlı projenin tanıtımını yaparak kamuoyuna duyurmuştu. Bu kapsamda Ekim ayında Fatih, Şafak, Belde ve Çamlıtepe Mahallelerinde çalışma yaptı. Mahallelerde tespit edilen sorunları başlıklar halinde açıklayan Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, halkın var olan sorunlarının daha çabuk çözüme kavuşması için mahalleleri tek tek ziyaret edip muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi. HÜDA PAR yerel sorunları değerlendirdi

Haberin baş tarafı sayfa 1’de

Hür Dava Partisi Batman Merkez İlçe Başkanlığı İl genelinde bazı mahallelerde ‘kentin sorunları’ ile ilgili bir çalışma yaptı. HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı M.Şefik Durmaz, tespit ettikleri sorunlara ilişkin bir açıklama yaptı. Durmaz, "Bilindiği üzere HÜDA PAR Batman Teşkilatı olarak 'Yerel Sorunları Tespit ve Çözüm İçin Takip' adlı bir proje başlatmış ve bu projemiz kapsamında mahallelerimizdeki sorunların çözümü için girişimlerde bulunacağımızı ifade etmiştik. Hedefimiz, her mahallemizle ilgili bir çalışma yapmaktır. Yaptığımız çalışmalarda mahallelerimizdeki sorunları tespit edip çözümün zamanında sağlanabilmesi için işin takipçisi oluyoruz. Bu doğrultuda, hedeflerimize ulaşmak adına gayretlerimizi ve hizmetlerimizi sürdürüyoruz." dedi.

"BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ HİZMETLERİNDEN EŞİT VE ADİLCE FAYDALANMALIDIR"

Vatandaşlara hizmet etmenin, siyaset anlayışlarının öncelikleri arasında yer aldığına vurgu yapan Durmaz, "İyilik ve doğruya destek olmak, kötülük ve düşmanlığa karşı olmak, parti olarak en temel ilkelerimizdendir. Bizim anlayışımıza göre her şey insan içindir. Dünya, güneş, ay bütün kâinat insan içindir. Din de devlet de insan içindir. İnsanı öncelememiz ve adaleti önceliğimiz haline getirmemizin nedeni budur. Bütün vatandaşlarımız, devletin imkânlarından ve yerel idarenin hizmetlerinden eşit ve adilce faydalanmalıdır." diye konuştu.

"HİZMETTE DENGE SAĞLANMALI"

Yeni yerleşimin olduğu mahallelerdeki sorunların çözümü için gösterilen hassasiyetin, kenar mahalleler için de gösterilmesi gerektiğine işaret eden Durmaz, "Söz konusu mahallelere giden hizmet, az gelişmiş mahallelerimize de gitmeli, ayırım gözetilmemelidir. Hizmette dengenin sağlanması hususu göz ardı edilmemelidir. Hangi mahallemizde sorun varsa öncelik sırasına göre ilgili kurum soruna el atmalı, çözümü için bir plan dâhilinde adımlar atmalıdır." ifadelerini kullandı.

"UYUŞTURUCUNUN TOPLUMUMUZU TEHDİT ALTINA ALDIĞINI GÖRÜYORUZ"

Uyuşturucu kullanımıyla ilgili çok sayıda şikâyet aldıklarını aktaran Durmaz, konuşmasına şöyle devam etti: "Projemizle ilgili önceki açıklamamızda gençlerimizin hayatını karartan ve geleceklerini çalan uyuşturucu ve kötü alışkanlıklar ile mücadele etmenin önceliklerimiz arasında olacağı vurgusunu yapmıştık. Çalışma yaptığımız mahallelerde ne yazık ki uyuşturucu kullanımıyla ilgili şikâyetler almaya devam ediyoruz. Bu da uyuşturucu illetinin her geçen gün toplumumuzu ve geleceğimizi tehdit altına aldığını gösteriyor. Toplumsal bir sorun haline gelen uyuşturucu konusunda gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması gerekmektedir."

"KÖTÜ ALIŞKANLIKLARIN TOPLUM ARASINDA YAYILMASINA ENGEL OLMALIYIZ"

Gençlere iyi bir gelecek hazırlamak için herkese önemli görevler düştüğünü söyleyen Durmaz, "İyi bir gelecek ve huzurlu bir toplum için, gençlerimizin bilinçli bir şekilde yetişmeleri elzemdir. Duyarlı ve değerlerine bağlı bir neslin yetişmesi için gençlerimizin sadece bilgi sahibi olmaları tek başına yeterli değildir; ancak, bilgiyi bilince dönüştürerek kötü alışkanlıkların toplum arasında yayılmasına engel olunabilir." şeklinde konuştu.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.