ÜNİVERSİTEDE NELER OLUYOR?
Yukarı

ÜNİVERSİTEDE NELER OLUYOR?

FETÖ KOMİSYONUNA MÜDAHALE İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

ÜNİVERSİTEDE NELER OLUYOR?
Bu içerik 410 kez okundu.

Batman'da bir hastanede hemşirelik yapan F. Ş.'nin kimlik bilgilerini kullanan kimliği belirsiz kişiler, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş'u Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) mensuplarına yönelik komisyonlar oluşturduğu ve bu komisyonlarda yürütülen soruşturmalara müdahale ederek taraf olduğu şeklinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikâyet etti.

F. Ş., YÖK tarafından yapılan soruşturmanın kararının kendisine tebliğ edilmesiyle kimlik bilgilerinin kullanıldığını öğrendi. Karar metni ile birlikte Batman Cumhuriyet Başsavcılığına giden F. Ş. kimlik bilgilerini kullananların bulunması için şikayette bulundu.

CİMER'e yapılan söz konusu şikayette, "Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, 30 Ocak 2017 tarihinden sonra (03 Mart 2017-12 Eylül 2017) FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ve diğer terör örgütleri ile mücadele konusunda soruşturma komisyonları oluşturarak taraf olmuştur." ifadelerine yer verildi. Söz konusu şikâyet, soruşturulmak üzere CİMER tarafından 20 Aralık 2017 tarihinde Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına(YÖK) gönderildi.

YÖK tarafından yapılan soruşturma kapsamında söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirlendi.

Soruşturmanın ardından YÖK, şikayetin sonucunu F. Ş.'ye yazılı olarak bildirdi.

Şahin'e gönderilen soruşturma sonucunda, "CİMER kanalıyla kurulumuza gönderilen 20 Aralık 2017 tarihli başvurunuzda yer alan iddiaların başkanlığımızın talimatı ile Yükseköğretim Denetleme Kurulunca incelenmesi sonucunda hazırlanan inceleme raporunda; Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş'un Batman Üniversitesinde göreve başladığı 30 Ocak 2017 tarihinden sonra (03 Mart 2017-12 Eylül 2017) FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ve diğer terör örgütleri ile mücadele konusunda soruşturma komisyonları oluşturduğu, Batman Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunun Prof. Dr. Aydın Durmuş hakkında yapılan UYAP sorgulamasında FETÖ/PDY kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan herhangi bir soruşturma kapsamında taraf olmadığı yönündeki açıklamaları ile bu açıklamaları destekler mahiyetteki Batman Valiliği OHAL İl Bürosunun ifadeleri bir bütün olarak değerlendirildiğinde; Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş hakkındaki iddiaları sübut bulmadığı, adı geçen hakkında herhangi bir işlem tesis edilmesine gerek olmadığı sonuç ve kanaatine varıldığı belirtilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Etiketler: BATMAN ÜNİVERSİTESİ FETÖ CİMER REKTÖR AYDIN DURMUŞ
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.