Batman’a destek büyüyor
Yukarı

Batman’a destek büyüyor

Batman Petrolspor – Kasımpaşaspor maçında yaşanan üzücü olayla maçın tatil edilmesinin ardından başta Kasımpaşa olmak üzere, daha önce Batman’a gelen kulüpleri açıklama yaparak Batman halkının centilmenlik ve misafirperverliğini överek kentimize sahip çık

Batman’a destek büyüyor
Bu içerik 2456 kez okundu.

Batman Petrolspor – Kasımpaşaspor maçında yaşanan üzücü olayla maçın tatil edilmesinin ardından başta Kasımpaşa olmak üzere, daha önce Batman’a gelen kulüpleri açıklama yaparak Batman halkının centilmenlik ve misafirperverliğini överek kentimize sahip çıktılar.

 

“BATMAN’DA ÇOK BÜYÜK BİR SEYİRCİ VAR”

Önceki gün oynanan karşılaşmada Kasımpaşaspor’un 3-2 önde olduğu anda tribünden 13 yaşındaki bir çocuğun attığı su şişesi sonucu Kasımpaşasporlu oyuncu hastaneye kaldırılmış, hakem de karşılaşmayı tatil ettiğini açıklamıştı. Yaşanan üzücü olayın ardından art niyetli bazı haber siteleri Batman halkını kötülemeye çalışırken, Kasımpaşspor Sportif Direktörü Nursal Bilgin TRT Spor’a ezber bozan bir açıklama yaptı. Program sunucusunun şaşkınlık yaşadığı açıklamada Bilgin; “O kadar enteresan hastaneye gittik, oraya taraftarlar ve kulüp idarecilere gelerek yaşanan olay için özür dilediler. Biz Batman halkından çok memnunuz onlara çok teşekkür ederiz. Yaşanan üzücü olay kesinlikle Batman’ın futbol anlayışına gölge düşürmesin, federasyona da buradan açık çağrıda bulunuyor. Batman’a daha çok maç versin, burada çok güzellikler var. En önemlisi, burada futbola çok ama çok aç bir insan var. Bu tür bir olumsuzun durumun üstüne böyle gidelim, çünkü burada futbol aşığı çok büyük bir seyirci var.” dedi.

 

TRABZON’DAN ANLAMLI AÇIKLAMA

Kasımpaşaspor Sportif Direktörü Nursal Bilgin’in bu gönüllere tercüman olan açıklaması sonrasında daha Batman’da maç oynayan takımlardan da kenti öven açıklamalarda geldi. Geçtiğimiz haftalarda Batman’da Petrolspor’u 4-1 mağlup eden Hekimoğlu Trabzonspor’un açıklaması şöyle; “Batman Petrolspor – Kasımpaşaspor müsabakasının tatil edildiğini büyük bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayız. Geçtiğimiz haftalarda Hekimoğlu Trabzon FK’nın Batman Petrolspor’un ev sahipliğinde oynadığı müsabaka öncesi ve sonrası gerek yönetim kurulumuza gerekse de sporcu kafilemize gösterilen misafirperverlik bizleri son derece onure etmiştir. Müsabaka oynandığı esnada takımımıza en ufak incitici biz söylenmediği gibi gerek oyuncu değişikliklerinde gerekse de attığımız goller sonrası Batman Petrolsporlu taraftarlar tarafından alkışlanmamız Türk Sporu adına bizleri son derece mutlu etmiştir. Bugün Türkiye kupasında Kasımpaspor’u konuk eden Batman Petrolsporlu hem yönetimin hemde taraftarların aynı halis duygularla hareket ettiğinden en ufak bir kuşkumuz yoktur. 12 yaşındaki bir çocuğun yapmış olduğu bir hareketin koskoca bir camiaya mal edilmesinin vicdanları yaralayacağı fikrini savunmaktayız. Türk futbol ailesi içinde Anadolu’da Fair-play ruhunun tohumlarını atan ve yeşerten bu güzide camiamıza futbol ailesi tarafından sahip çıkılması gerektiğini, münferit olarak gerçekleşen bu olayın bir daha yaşanmamasını diliyoruz.”

KULÜPLERDEN DESTEK YAĞIYOR

Kasımpaşa ve Hekimoğlu Trabzon takımlarından gelen olumlu açıklamaların ardından 3. Lig spor camiasında adeta bir zincir oluşturdu. Yine daha Batman’da maça çıkan Kozan Belediyespor, Dersimspor, Gebzespor, Kırşehirspor, Nazillispor, Diyarbekirspor başta olmak üzere birçok takımdan Petrolspor kulübüne destek açıklaması geldi. Açıklamada Batman’ın güzelliklerine değinen kulüpler; “Batman Petrolspor camiasının misafirperverliğini ve kadir şinaslığını görmüş yaşamış bir camia olarak bu tür münferit olayların koskoca bir camiayı karalaması kötülemesi gibi bir olay düşünülemez ve kabul edilemez. Bu talihsiz olayda Batman halkının ve Petrolspor kulübünün yanında olduğumuzu bilinmesini isteriz” ifadeleri kullanıldı. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.