Turist sayısında artış var
Yukarı

Turist sayısında artış var

Valilik ve İl Kültür Müdürlüğünün verimli çalışmaları neticesinde İlimize gelen yerli ve yabancı turist sayısında belirgin bir artış gözlendi.

Turist sayısında artış var
Bu içerik 1026 kez okundu.

2018 yılının Ocak-Eylül ayları zaman diliminde 158 bin 254’ü yerli ve 10 bin 845’i yabancı olmak üzere, 169 bin 99 turist ilimize geldi. Öğretmenevi ve diğer kurumlara ait konuk evleri dışında otellere kayıt yaptıran turistler, genelde Hasankeyf, Malabadi ve diğer ilçeleri gezerken bu sayede otellerin doluluk oranI bir önceki yıla göre yüzde 10 artarak yüzde 82.2 oldu.

SAYI DAHA DA ARTACAK

2016 yılına kıyasla 2017 yılının 12 ayında otel doluluk oranında yüzde 17 oranında artış yaşanırken, 2017 yılında ilimiz gelen yabancı konuk sayısında yüzde 100’lük artış oldu. 2018 yılında da aynı ivmeyi yakaladıklarını ve bazı projelerle gelecek yıl daha fazla turist beklediklerini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü İhsan Aslanlı “Yeni Hasankeyf’teki çalışmaların bitmesiyle Kültür Park, Antik Liman, Üçyol Ekolojik Butik Otel projelerinden Morkiryakus ve diğer tarihi yapı-köprü ve alanların restoresi ile turizme kazandırılması projelerine kadar ciddi çalışmalarımız var. Bu projelerle turist sayısında artışın yaşanacağından umutluyuz” dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.