MGM TEMSİLCİLİĞİ: İMAR BARIŞI ÇOK ÖNEMLİ
Yukarı

MGM TEMSİLCİLİĞİ: İMAR BARIŞI ÇOK ÖNEMLİ

İmar barışı süresinin uzatılması vatandaşlara faydalı olacağını açıklayan MMG Batman il Temsilcisi Murat Altun, konu hakkında bilgilendirmede bulundu.

MGM TEMSİLCİLİĞİ: İMAR BARIŞI ÇOK ÖNEMLİ
Bu içerik 718 kez okundu.

İmar barışı süresinin uzatılması vatandaşlara faydalı olacağını açıklayan MMG Batman il Temsilcisi Murat Altun, konu hakkında bilgilendirmede bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamanın ardından imar barışının son başvuru tarihi 31 Ekim’den 31 Aralık’a uzatılması sevinçle karşılandı. İmar başarışının vatandaşlara faydalı olduğunu belirten Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Batman İl Temsilcisi Murat Altun, vatandaş sürenin uzatılmasını fırsat bilmesi ve fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi.

31 ARALIK SON GÜN

Batman’da imar barışına 3 binin üzerinde başvuru yapıldığını ve sürenin uzatılmasıyla bu sayının katlanacağına değinen Altun, "Ülkemizde imara aykırı yapıların yüzde 50 üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bunlarında 13-14 milyon bağımsız bölüme tekabül edildiği tahmin edilmektedir. İmar barışı, 31 Aralık 2017 tarihinden evvel yapılmış olan ruhsatsız ve ruhsat eklerine aykırı yapıları kapsamaktadır. İlimizde bugüne kadar yapı kayıt belgesi alan ve parasını ödeyen yaklaşık 3 bin 200 kişi başvurmuştur. Bu tarihe kadar ülkemizde imar barışına başvuran 8 milyon 150 kişi tespit edilmiştir. İmar barışı başvuru süresi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmış olup başvuru sayısının da 2 katına yakın bir rakama çıkılması tahmin edilmektedir" dedi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.