Murat Güneştekin; “Maalesef bir FETÖ mağduriyeti var”
Yukarı

Murat Güneştekin; “Maalesef bir FETÖ mağduriyeti var”

28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru aileleri kabul eden AK Parti İl Başkanı Murat Güneştekin, “maalesef bir FETÖ mağduriyeti var” dedi.

Murat Güneştekin;  “Maalesef bir FETÖ mağduriyeti var”
Bu içerik 567 kez okundu.

 28 Şubat ve FETÖ yargısının komplo ve kumpaslarıyla cezaevine konulan İslami kimlikli mahkûmların aileleri, AK Parti Batman İl Başkanlığını ziyaret ederek destek talebinde bulundular. AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin tarafından karşılanan aileler, yaşadıkları mağduriyetleri anlatarak destek talebinde bulundu. Mağdur aileler adına konuşan inisiyatif sözcüsü Hüseyin Olam, 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru mahkûmların aileleri olarak bir inisiyatif kurduklarını belirtti. Kumpaslarla mağdur edilen İslami kimlikli mahkûmların yeniden yargılanmalarını istediklerini söyleyen Olam, “Tamamen İslami kimliklerinden dolayı bu insanlar cezaevlerine atılmışlardır. 25 yıla yakındır bu insanlar bu çileyi çekiyorlar. Bizler bu mağdurların durumuna dikkat çekmek için siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyoruz. Sadece Batman değil, Türkiye geneli Mazlum-Der’in de içinde olduğu birçok yerde bu gibi ziyaretlerimiz oluyor. Bunun için sizi de ziyarete geldik, desteğinizi talep ediyoruz.” dedi.

“EKSİKLİK VARSA BUNLARIN GİDERİLMESİ İÇİN GEREKLİ YERLERE DÜŞÜNCELERİMİZİ AKTARIRIZ”

Ailelerin sıkıntılarını dinleyen AK Parti İl Başkanı Murat Güneştekin, 28 Şubat başta olmak üzere son yıllarda Türkiye’nin çok sıkıntılı bir süreç yaşadığını söyledi. FETÖ’nün her kesimden halkı mağdur ettiğini aktaran Güneştekin, “Bu ülkede inancını yaşamak isteyen bir kesime haksızlık yapıldı. Herkes bu konuda hemfikir… Ama AK Parti iktidarıyla aslında o dönemin mağdurlarına yönelik ciddi girişimler de oldu, haksızlıklar giderilmeye çalışıldı. Bir eksiklik, aksaklık da varsa bunların giderilmesi için gerekli yerlere düşüncelerimizi aktarırız” ifadelerini kullandı. (Mehmet İslamoğlu)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.