“Batmanı bölgenin yıldızı yapacağız”
Yukarı

“Batmanı bölgenin yıldızı yapacağız”

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile İstanbul Esenler Kaymakamlığı görevinden İlimiz Valiliği’ne atanan Vali Hulusi Şahin, dün sabah itibariyle göreve başladı.

“Batmanı bölgenin yıldızı yapacağız”
Bu içerik 1015 kez okundu.

Önceki akşam tarifeli uçakla gelen Vali Şahin’i havalimanında; Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı karşıladı. Dün sabah saatlerinde Valilik bahçesinde kamu kurum müdürleri tarafından karşılanan Vali Şahin, tebrikleri kabul ettikten sonra Valilik toplantı salonunda kamu kurum müdürleri ile bir araya gelerek, bir süre sohbet etti.

BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İlimize atanan Vali Hulusi Şahin, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Valilik makamında ilk açıklamasını yapan Vali Şahin, “Batmanı bölgenin yıldızı yapacağız” dedi. Ataması nedeniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür eden Vali Şahin, daha önce görev yapmış valilerin taşıdığı hizmet bayrağını daha ileriye taşımanın kendileri için görev olduğunu söyledi.

VERİMLİLİK VE TASARRUF’A VURGU YAPTI

Valilik süresince bütün kamu hizmetlerinde etkinlik, verimlilik ve tasarruf’un temel ilkeleri olacağını kaydeden Vali Şahin “Hizmetlerimizi vatandaş odaklı bir anlayış ile sunacağız. İnsanımızı gereksiz bürokrasi ile boğmayacağız. Yürürlükteki mevzuat çerçevesinde halkımıza mümkün olan bütün kolaylıkları göstereceğiz. Bütün terör örgütleri ile amansız mücadelemizi son terörist etkisiz hale gelene kadar yılmadan devam ettireceğiz” dedi.

SANAYİ, TARIM, TURİZM VE EĞİTİM

Sanayide, tarımda ve turizmde büyük atılımların takipçisi olacaklarını sözlerine ekleyen Şahin “ancak önceliklerimizin en tepesinde tüm dikkatimizi vereceğimiz, kaynaklarımızı akıtacağımız ve şehrimizin bütün kesimlerinin desteğini isteyeceğimiz bir alan olacak. Okul öncesinden yükseköğretime, halk eğitimden mesleki eğitime kadar eğitim hizmetlerinin her yönü ile yakından ilgileneceğiz. İnsanımızı iyi yetiştirmek birinci önceliğimiz olacaktır. Bu yolda siz değerli basın mensupları başta olmak üzere toplumun bütün kesimlerinden destek bekliyorum. Elbirliği ile inşallah Batman'ı eğitimde bölgenin yıldızı yapacağız” diye konuştu. (İsmail Güneş)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.