TÖRENLE UĞURLANDI
Yukarı

TÖRENLE UĞURLANDI

TÖRENLE UĞURLANDI
Bu içerik 489 kez okundu.

Önceki gün Hilal Mahallesinde çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Birol Öztekin(50) törenle memleketi Diyarbakır’a gönderildi.

Hilal mahallesinde çıkan çatışmada şehit olan Polis memuru Birol Öztekin için Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi. Törende şehidin özgeçmişi okundu. Saygı duruşu ve il müftüsü Turgut Erhan tarafından okunan duanın ardından şehit Polis Öztekin’in cenazesi ambulansa alınarak mesai arkadaşları ve Batmanlı vatandaşlar tarafından memleketi Diyarbakır’a uğurlandı. Törene Vali Hulusi Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Gök, Emniyet Müdür yardımcıları ile kamu kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı. Törende gözyaşları sel olurken, 4 yıldır Batman’da görev yapan polis memuru Birol Öztekin evli ve 3 çocuk babasıydı.

-Olay

Önceki gün alınan bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Hilal Mahallesinde bir eve baskın düzenledi. “Teslim ol” çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada polis memuru Birol Öztekin şehit olmuş çatışmada bir PKK’lı da etkisiz hale getirilmişti. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.