"Desteklerle işverenin yükü hafifletilmelidir"
Yukarı

"Desteklerle işverenin yükü hafifletilmelidir"

Bu içerik 446 kez okundu.

Yeni asgari ücretin tatmin edici olduğunu söyleyen MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, herhangi bir istihdam kaybı olmaması adına hükümetin desteklerle işverenin yükünü hafifletmesi gerektiğini söyledi. MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, yeni asgari ücret konusuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Asgari ücretin tatmin edici olduğunu söyleyen Özdemir, yeni asgari ücret uygulamasının herhangi bir istihdam kaybı ya da kayıt dışı ekonomide artışa neden olmaması adına hükümetin desteklerle işverenin yükünü hafifletmesi gerektiğini belirtti.

İŞYERLERİNİN YÜKÜ ARTTI

Yeni asgari ücretin hayırlı olması temennisinde bulunan Özdemir, “İş dünyasına öncülük eden bir sivil toplum örgütü olarak MÜSİAD, kurulduğu günden bugüne faaliyetlerini, bütün çalışanların yaşamlarını insani şartlarda ve onurlu bir şekilde sürdürmesini sağlamaya yönelik yürütmektedir. Bu bağlamda 2019 yılı için önceki yıla göre yüzde 26 oranında bir artışla net 2 bin 20 TL olarak belirlenen asgari ücretin tatmin edici olduğunu düşünüyor ve hem işverenlerimiz hem de çalışanlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz. Böylece 2018 yılsonu için tahmin edilen yüzde 20 civarındaki enflasyon oranının üzerinde bir artış oranı belirlenmiş ve çalışanlarımızın alım gücünde gözlenecek kaybın önüne geçilmiştir.” dedi.

İSTİHDAM KAYBININ YAŞANMAMASI İÇİN DESTEK ŞART

Herhangi bir istihdam kaybı ya da kayıt dışı ekonominin olmaması adına hükümetin desteklerle işverenin yükünü hafifletmesi gerektiğine işaret eden Özdemir, “Bununla birlikte; asgari ücretteki artış oranının işverene geçtiğimiz seneye göre ilave maliyeti yaklaşık 620 TL olacaktır. Bu minvalde, yeni asgari ücret uygulamasının herhangi bir istihdam kaybı ya da kayıt dışı ekonomide artışa neden olmaması adına, hükümetimizin geçmiş senelerde işverene sunmuş olduğu desteklerin 2019 yılında da sürmesini ve böylelikle işverenin yükünün nispeten hafifletilmesini arzuluyoruz” diye konuştu. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.