Oda TV’ye suç duyurusu
Yukarı

Oda TV’ye suç duyurusu

Oda TV’ye suç duyurusu
Bu içerik 1769 kez okundu.

Türkiye, Peygambere ve İslam'ın kutsallarına hakaret edip kaos planlayan oda TV’nin provokasyon çağrılarını konuşuyor. Peygamber Sevdalıları Vakfı, Peygamber Efendimize ve İslam’a yönelik hakaret içerikli yayınlar paylaşan oda TV hakkında suç duyurusunda bulundu. Peygamber Sevdalıları Vakfı yönetim kurulu üyelerinden Nurettin Teymur, Feyzi Aydın ve M. Ali Rüzgar, Peygamber Efendimize ve İslam’a yönelik hakaret içerikli yayınlar paylaşan oda TV adlı İnternet sitesi hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından adliye binası önünde Peygamber Sevdalıları Vakfı yetkilileri bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Peygamber Sevdalıları Vakfı adına açıklamalarda bulunan Nurettin Teymur, 'Her kim Allah'a, meleklerine, peygamberlerine, Cebrail'e ve Mikail'e düşman ise artık şüphesiz Allah da kâfirlerin düşmanıdır.(Bakara - 98)' ayetiyle konuşmasına başlayarak, oda TV adlı internet sitesine sert tepki gösterdi.

"Düşünce ve ifade özgürlüğü kılıfı, mukaddesatımıza saldırma hakkını asla vermez"

Tüm Müslümanların kalbini nefretle dolduran bu işin arkasında, dünya emperyalistlerinin ve onların yerli işbirlikçilerinin düşmanca politikalarının yattığına dikkat çeken Teymur, "İslam düşmanlarının bu alçakça hareketinin yegâne sebebi, İslami uyanışın tüm dünyada gittikçe yayılmasıdır. Düşünce ve ifade özgürlüğü kılıfı, mukaddesatımıza saldırma hakkını asla vermez. Hatırlanacağı üzere, daha önceleri de malum yapıların türevi olan kimi kuruluşlar tarafından defalarca İslam'ın kutsallarına hakaret edilmiş, bu tavır bütün bir kamuoyunun sert tepkisine neden olmuştu. Dünden bugüne yaşanan bu hakaretlere verilen tüm tepkilere rağmen bu zihniyetin hâlâ pervasız bir şekilde İslam'ın kutsallarına saldırması, büyük bir provokasyondur" ifadelerini kullandı.

"Yetkililer gerekeni yapıp kamuoyunu teskin etmelidir"

Yetkililere çağrıda bulunan Teymur, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, kutsallarımıza hakareti meslek edinen din ve Peygamber düşmanları ile ilgili gerekli yasal işlemlerin bir an önce yapılması gerektiğini ifade ederek, "Bizler Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak halkımızı temsilen hukuki hakkımızı kullanmak suretiyle bugün malum karanlık oda TV hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. İdareyi ellerinde bulunduran ilgili ve yetkililerin (Hükümet, Diyanet, Savcılar)  halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, kutsallarımıza hakareti meslek edinen din ve Peygamber düşmanları ile ilgili gerekli yasal işlemleri, açıklamaları yapmak sureti ile kamuoyunu tatmin ve teskin etmeleri gerekir. Bizlerin ve kamuoyunun beklentisi bu yöndedir. Bu küstah saldırıların kendilerini muhafazakâr olarak tanımlayan bir hükümet döneminde yapılıyor olması ve buna tepki gösterilmemesi ayrıca üzücü bir durumdur. Yüzde 99'u Müslüman olan bu diyarda bütün bir halk olarak öyle güçlü bir tepki ortaya koymalıyız ki, bir daha hiç kimse Müslüman memleketinde salyangoz satmaya kalkışamasın. Rabbimiz tüm şerleri hayra tebdil etsin, bu girişimimizi de hayırlara vesile kılsın" dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.