HAYATIN İÇİNDEN
Yukarı

HAYATIN İÇİNDEN

HAYATIN İÇİNDEN
Bu içerik 899 kez okundu.

45 yıldır ikinci el eşya satışı yapan Mahmut Elçiboğa, kullanılmayan giysi ve diğer demirbaş eşyaları maddi durumu düşük ailelere satıyor. Mehtap Caddesi Gök Taksi Mahallesi Alo Tevşo Pazarı karşısındaki iş yerinde hizmet veren 45 yıldır giyim ve demirbaş birçok ikinci el eşya satışı yaparak geçimini sağlayan 62 yaşındaki Mahmut Elçiboğa, kullanılmayan ve atıl durumdaki eşyaları maddi durumu düşük vatandaşlara satarak hem destek oluyor hem de geçimini sağlıyor.

“VATANDAŞLAR ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ YAPIYORUM”

Maddi durumu elverişsiz bir çok insanın ihtiyacını burada giderdiğini ifade eden Elçiboğa, " 45 yıldır bu işi yapıyorum Dükkânımda her türlü malzeme bulmak mümkün örneğin 70 ile 90 yıllık bazı tarımsal antika sayılabilecek malzemelerin yanı sıra yine eski televizyon radyo ve eski eşyalarla birlikte yine ikinci el giyim, ayakkabı, var durumu düşük olan vatandaşlar giyim ve ayakkabı ilgisini çekiyor durumu iyi olan ise  antika sayıla bilecek eşyalara geliyor. Böylelikle durumu iyi ve durumu düşük olan iki farklı insanlar arasında köprü vazifesi görüyorum" dedi.

“İKİNCİ EL HIRDAVAT ’TA VAR”

Konuşmasının devamında Elçiboğa,” iş yerimde sadece antika sayıla bilecek eşya tek yok bunların yanında İkinci el hırdavat, elbise, elektronik eşya ve ayakkabısından tutun inşaat malzemesi bile bulmak mümkün Ben de iş yerimde bu eşyaları sergileyerek yardıma muhtaç ailelere düşük ücret karşılığında satıyorum. Bazen bedava verdiklerimiz de oluyor. Özellikle iş için giyilen kıyafetler, inşaat işçileri tarafından ilgi görüyor. Herkesin maddi gücü, yeni eşya alacak kadar iyi olmayabilir. Bu yüzden durumu düşük aileler tarafından sattığım eşyalar ilgi görüyor" diye konuştu. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.