BATMANLILAR PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLİYOR
Yukarı

BATMANLILAR PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLİYOR

BATMANLILAR PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLİYOR
Bu içerik 556 kez okundu.

Şehirde trafiğe çıkan araç sayısı 45 bini aşarken, araç sayısındaki artışla beraber kentte park sorunu da hat safhaya çıktı. Özellikle kentin işlek caddelerinde yaşanan araç yoğunluğu sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Sürücüler araçlarını park edecek yer bulmakta güçlük çektiğini belirtirken, vatandaşlar araç yoğunluğundan dolayı geçecek yer bulmaktan, esnaf ise park sorununun kendileri için bir ıstıraba dönüşmesinden şikâyet ediyor. Uzun zamandır yaşanan park sorununa bir an önce çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar ve sürücüler, yıllardır sıkıntı çekilen bu konuda belediyenin harekete geçmesi gerektiğini belirttiler.

"ARAÇLARIMIZI PARK EDECEK ALAN BULAMIYORUZ"

Şehir merkezinde otopark sorununun ciddi boyutlara ulaştığını söyleyen vatandaşlardan Cemal Ak, "Batman gün geçtikçe büyüyor. Yetkililerin bir an önce bu park sorununu çözmelerini istiyoruz. Batman’da trafik sorunu çoktur. Araçlarımızı park edecek alan bulamıyoruz. Bizim 4 mağazamız var, tüm mağazalarımızın önünde park sıkıntısını yaşıyoruz. Artık mevcut araçlara alanlar yetmiyor. Yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

"PARK SIKINTISI YÜZÜNDEN CEZA YİYORUZ"

Araçlarını park edecek yer bulamayan vatandaşların alışverişe gelemediğini söyleyen esnaf Cemal Aksak, "Batman’da araç sayısı aşırı derecede yükselmiş. Bu nedenle trafik sıkıntısını çok çekiyoruz. Aracımızı doğru düzgün bir yere park edemiyoruz. Trafik tarafından ceza üstüne ceza geliyor. Bu cezalar park sıkıntısından kaynaklanıyor. Adam çarşıya gelecek park yeri yok. Mevcut otoparklarda ücretli olduğu için adamlar park edemiyor. Sürücüler mecburi olarak ikinci sırada park ediyorlar. Bundan dolayı ceza alıyorlar. Bu sorun ekonomiye de yansıyor. Müşteri gelip alışveriş yapamıyor. Çünkü aracını park edecek alan yok. Aracını başka bir yere götürmek zorunda kalıyor” diye konuştu. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.