Tarık Yurttaş: Petrolspor’a talibiz
Yukarı

Tarık Yurttaş: Petrolspor’a talibiz

Batman Petrolspor’un eski teknik direktörü ve aynı zamanda Petrolspor A.Ş’nin ortaklarından olan Tarık Yurttaş, mevcut yönetime açık teklif yaptı; “Kulübün tüm hisselerini satın almaya ve bu kulübü artık kurumsal bir yapıya dönüştürmek için hazırız” dedi.

Tarık Yurttaş: Petrolspor’a talibiz
Bu içerik 2652 kez okundu.

Geçtiğimiz sezonun başında Ekrem Konaç ile birlikte Petrolspor kulübünü Aydın Gülmez’den devralan ancak sezon sonunda Başkan Konaç’ın yol ayrımı kararıyla görevini bırakan Tarık Yurttaş, sessizliğini bozdu. Önceki gün gazetemizi ziyaret ederek Spor Editörümüz Murat Ezgin’e açıklamalarda bulunan Yurttaş, kulüpte bulunan % 25’lik hisselerinin yanı sıra Başkan Ekrem Konaç’ın % 45 ve diğer yönetim kurulu üyelerinin % 30’luk hisselerini devralmak için talip olduklarını belirtti.

“BİZ CEKETİMİZİ ALIP GİTTİK”

Petrolspor kulübünde özellikle son dönemlerde yaşanan maddi krize rağmen ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını ifade eden Tarık Yurttaş; “Sayın Ekrem Konaç ile geçtiğimiz sezon çizdiğimiz yol haritasında maalesef fikir ayrılığı oldu. Petrolspor’un uzun yıllar geleceğini güvence altına alacağı sistemi birlikte kuracaktık ve nitekim kısa sürede kısmen de olsa bir şeyleri değiştirebildik. Ancak daha sonra her ne olduysa Konaç’ın sistemimizi benimsememesinden dolayı, biz % 25’lik hissenin sahibi olarak Petrolspor menfaatlerini düşünerek ceketimizi alıp işleri arkadaşlarımıza bıraktık. Bugün Petrolspor’un bulunduğu nokta ve mali durumu gözler önündedir. Biz bunun önüne geçmek ve kurumsal bir kulüp kurmak için Petrolspor’u devralmaya hazırız.”

“İLK HEDEFİMİZ GENÇ FUTBOLCULAR”

Kulübü devralmaları halinde yapılacakları anlatan tecrübeli spor adamı; “Geçtiğimiz Petrolspor’da bir sistem başlatmış ve Batman genç futbolcuları A takıma kazandırmıştık. Kulübü devraldığımızda da yapacağımız ilk iş bu sistemi devam ettirmek olacaktır. ‘Batman’da futbolcu yetişmiyor’ sözü koca bir yalan. Biz sadece geçtiğimiz sezonda 5 Batmanlı genç keşfettik ve onlar şimdi A takımda çok rahat bir şekilde oynuyorlar. Bunun yanı sıra geçtiğimiz sezon Petrolspor U 16 takımını kısa bir süre himayemize almıştık ve bu takımdaki 20 futbolcudan 8-9’u büyük yeteneklere sahipti. Biz kulübün başında kalsaydık bu futbolcuların hepsini A takıma kazandıracaktık. Şimdi de işte tam bu sistemi kurmak için göreve hazırız.

“PETROLSPOR TESİSLERİNİ YAPACAĞIZ”

“Kulübün içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılar maalesef ortada. Biz diyoruz ki, kulübü bize verin, başlatacağımız futbolcu yetiştirme sistemiyle ilk etapta dışarıdan aldığımız futbolculara yüz binlerce TL’yi saçmaktan vazgeçip, kulübün borçlarını sıfırlayalım. Ardından kulübün kendisine ait tesisini kurmak için çalışmalarımızı başlatacağız. Bu çalışmaları yaparken kadromuzdaki futbolcuların bir çoğunu Batmanlılar oluşturacak, dışarıdan yine genç ve uzun vadede takıma fayda sağlayacak oyuncuları küçük bütçelerle kadromuza dahil edeceğiz. Buradaki hedefimiz, yüksek maliyetlerden kurtulurken, 100 – 200 bin TL’lik rakamları da dışarıya değil, Batmanlı çocuklara vermektir.”

“BAŞARI KENDİLİĞİNDEN GELECEK”

“Bizim hedeflerimizi sıralamak gerekirse tablo aynen şu olacak; Batmanlı genç futbolcular yetiştireceğiz, kulübün borçlarını bitireceğiz, tesisleşme konusunu hızlı bir şekilde ele alacağız ve birkaç sene sonra harika bir takım yaratacağız. Bunların sonucunda şampiyonluk bizim sistemimizin bir parçası haline gelecek ama böyle üst lige çık düşmemek için kendi parçalamaya gerek kalmayacak. Takımda disiplin, denge ve uyum, her ligde üst sıraları hedefleyecek ve hep birlikte göreceğiz yıllar sonra Petrolspor, üst liglerde şampiyonluk mücadelesi veren ve ülkenin birçok takımına futbolcu satan bir kulüp haline gelecek.”

KULÜBÜ HALKA ARZ EDEBİLİRİZ

Murat Ezgin’in kulübü devraldığınızda dernekleşme statüsüne geçmeyi planlıyor musunuz sorusuna da cevap veren Tarık Yurttaş; “Türkiye’de birçok kulüp dernek statüsüyle yönetiliyor ve hepsi borç batağında yüzüyor. Çünkü bir başkan seçiliyor, her yere para harcıyor, sonra olmayınca ceketini alıp gidiyor olan kulübe oluyor. Bu nedenle biz buna başka bir formül bulabiliriz. Bu nasıl olacak derseniz, bu sistemi kuracak olan ben ekibim kulübün % 50’lik hissesinin sahibi olacak ve geri kalan % 50’yi de halka arz edeceğiz. Herkese hisse şeklinde vereceğiz ve bununla bizi denetleme yetkisine sahip olacaklar.” dedi.

Etiketler: Petrolspor tarık murat ezgin
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.