EN ÇOK KONUŞTUĞUMUZ MEVZU; ‘POŞET’
Yukarı

EN ÇOK KONUŞTUĞUMUZ MEVZU; ‘POŞET’

EN ÇOK KONUŞTUĞUMUZ MEVZU; ‘POŞET’
Bu içerik 219 kez okundu.

Bugün Batmanda herkesin dilinde olan ve zaman zaman mizaha dönüşen alışveriş poşetlerinin paralı olması konusu…

Nedir bu Allah aşkına?

Çevreye iyilik mi, yoksa birkaç tane ulusal market zincirini daha da zengin etmek mi?

Türkiye’de tüm çevre sorunları bitti sıra bunda.

Tabi ki birçok kişi çevreyi koruma diyebilir, devlete ek gelir diyebilir ama bence bu iş bazı marketlerin başının altından çıktı.

Belki fark edenleriniz olmuştur, son zamanlarda malum marketlerde poşetleri az verme veya küçük poşet verme gibi bir eğilim oluşmuştu.

Hatta kasiyerlere poşet sayısı konusunda dikkatli olmaları gerektiği uyarısı olduğunu da duymuştum. Sonradan ise bu paralı poşet olayı çıktı ve marketler önemli bir masraftan kurtuldu belki kâr etmeye bile başladılar.

Bugün yanıma torbamı alamadığım için sırf poşete para vermemek için az alışveriş yaptım.

Eminim birçok kişide benim gibi tüketimini zaman zaman azaltacaktır, buda market gelirlerine illaki yansıyacaktır ve yine marketlerin isteğiyle seçim öncesi ya poşet fiyatları 10 kuruşa düşer ya da tekrar bedava olur.

Hatta bir okuyucumuz şöyle diyor; “Her gün işten eve giderken markete uğrayıp üç beş şey alırdım. Sırf poşete para vermemek için bir haftadır markete uğramadan eve gidiyorum. Cimri biri de değilim ama 25 kuruş için resmen 50-60 liralık alışverişten vazgeçtim bir haftada. Tam markete gireceğim poşet aklıma geliyor dönüyorum. Böyle bir şey yapacağımı rüyamda görsem inanmazdım ama demek ki psikolojik olarak önemli bir şey ve poşete cidden para vermek istemiyorum…”

Alın size faydasını, en azından israftan ve boş harcamaktan kurtulduk!

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.