İLÇENİN UYUŞTURUCU DURUMU ELE ALINDI
Yukarı

İLÇENİN UYUŞTURUCU DURUMU ELE ALINDI

İLÇENİN UYUŞTURUCU DURUMU ELE ALINDI
Bu içerik 227 kez okundu.

Kozluk ilçesinde, köy ve mahallelerin genel durumunu değerlendirmek, kış sezonu karla mücadele ile bağımlılık ve uyuşturucu maddeyle mücadele konularını görüşmek üzere 30 mahalle ve 69 köy muhtarının katıldığı muhtarlar toplantısı, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici başkanlığında yapıldı. Hükümet konağı konferans salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Osman Bilici, kurum amirleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Batman Şube Başkanı Şehmus Yılmaz, köy ve mahalle muhtarları katıldı. Kaymakam Bilici’nin açılış konuşması ile başlayan toplantı; İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yarımcısı Mehmet Özekin’in bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadelede İçişleri Bakanlığı’nın hedef ve analizlerini içeren bilgilendirme sunumu ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Batman Şube Başkanı Şehmus Yılmaz’ın Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin 2019-2020 faaliyetlerini içeren sunumu ile devam etti.

 2 YILDA 10 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Kaymakam Bilici, konuşmasında Bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında ilgili kurumlarca yapılan çalışmalara değinerek son 2 yılda Kozluk’taki operasyonlar hakkında bilgi verdi. 2 yıl içinde 42 operasyonda toplam 10.218 gram esrar ve 26 uyuşturucu hap yakalandığını ve bununla ilgili olarak 63 kişi hakkında adil işlem yapıldığını, belediye ile birlikte 22 metruk yapının yıktırıldığını belirten Kaymakam Bilici; bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadelede ilgili kurumlarımız ve paydaşlarla sürekli koordinasyon halinde olduğunu, uyuşturucunun temin edilebileceği muhtemel yerlerin sürekli denetlendiğini ifade etti.

PARASI ÖRGÜTLERE GİDİYOR

Kaymakam Bilici; konuşmanın devamında aklı ve iradeyi çalıştıramaz hale getiren bağımlılık ve uyuşturucunun terör örgütlerinin en büyük finansman ve insan kaynağı olduğunu, uyuşturucu ile mücadelenin aynı zamanda terör örgütleri ile mücadele olduğunu, muhtarların bu mücadelede ilgili kurumlara sürekli işbirliği içerisinde olmaları gerektiğine değinerek 2019 yılının bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadelede seferberlik yılı olacağının mesajlarını verdi.

 ‘UYUMA’ PROJESİ ANLATILDI

Uyuşturucunun arz ve temini ile mücadelede, İçişleri Bakanlığı’nın vatandaş gözetimini ve katkısını sağlamak amacıyla uygulamaya koyduğu “UYUMA” (Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu) Projesinin vatandaşlar tarafından etkin kullanılması gerektiğini belirten Kaymakam Bilici, ancak devlet ve vatandaş olarak topyekün bir mücadele ile toplumun bağımlılık ve uyuşturucu müptelasından kurtulabileceğini söyledi. Toplantı, beklentiler ve öneriler bölümünden sonra sona erdi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.