6 YILDA 18 DERECE!
Yukarı

6 YILDA 18 DERECE!

6 YILDA 18 DERECE!
Bu içerik 745 kez okundu.

Yavuz Selim Ortaokulunda Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan Nazlı Akyul’un başarısı parmak ısırtıyor. Öğretmenlik hayatına antik ilçemiz Hasankeyf Ortaokulunda başlayan ve şuanda Batman Yavuz Selim Ortaokulunda görev yapan Akyul, 6 yıllık meslek hayatında voleybol, hentbol, futbol ve atletizm turnuvalarına öğrencilerini sıkı bir şekilde hazırlayarak, Batman, Güneydoğu ve Türkiye yarı finalleri turnuvalarında tam 18 derece yapmayı başardı.

HASANKEYF ORTAOKULU ÜST ÜSTE KUPALAR KAZANDI

2013–2014 eğitim öğretim yılında Hasankeyf Ortaokulunda göreve başlayan Nazlı Öğretmen, ilk yılında erkekler voleybolda üç farklı kategoride il birinciliği, il ikinciliği ve bölge ikinciliği elde ederken, kızlar atletizm de ise il üçüncülüğü kazandı. Aykul, aynı yıl dönemin Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayça’nın isteği üzerine ilçede ilk kez kadınlara aeorobik – step kurslarında ders vermeye başladı. Hasankeyf’te kaldığı 3 yıl boyunca başarılarını her sezon katlayan ve toplamda okuluna 12 derece kazandıran genç öğretmen, tayini Batman merkeze de alınınca yeni dereceler için kolları sıvadı.

BAŞARILAR BATMAN’DA DA DEVAM ETTİ

2016–2017 eğitim öğretim yılında Batman Yavuz Selim Ortaokulunda göreve başlayan Beden eğitimi öğretmeni Nazlı Akyul, burada da öğrenciler arasında yetenekli öğrencilerden kurduğu takımıyla ilk sezonda il ikinciliği başarısı elde etti. 2017 – 2018 yılında sistemini oturtmaya başlayan Akyul, bu sezonda da voleybol ve hentbol dallarında il ve bölge turnuvalarında 4 derece daha elde etmeyi başardı. Disiplinli çalışmalarını aralıksız sürdüren başarılı öğretmen, devam eden 2018 – 2019 sezonunda da voleybol yıldız kızlarda il üçüncülüğünü kazanırken, şuan maçları devam eden yıldız erkeklerde de il şampiyonluğu ve akabinde bölge derecesi yapmayı hedefliyor.

“TOPLUMA BAŞARILI BİREYLER KAZANDIRACAĞIZ”

Elde ettiği onlarca derecenin rehavetine kapılmadan öğrencilerine birlik, beraberlik ve takım çalışmasını aşılayan ve bu sayede çalıştığı okullara 18 derece kazandıran Iğdır doğumlu 29 yaşındaki başarılı öğretmen Nazlı Akyul, meslek hayatı boyunca geleceğin nesillerini kendi alanında elinden geldiğince geliştirmeye, sosyalleştirmeye ve toplum için faydalı bireyler olabilmeleri için de özellikle takım çalışmaları yaptırmaya devam edeceklerini belirtti. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.