ŞENLİK GİBİ YARIŞMA
Yukarı

ŞENLİK GİBİ YARIŞMA

2018-2019 Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Halk Oyunları İl içi yarışmaları 19 Mayıs Spor salonunda görkemli bir şekilde yapıldı.

ŞENLİK GİBİ YARIŞMA
Bu içerik 244 kez okundu.

Farklı kategorilerde yapılan yarışma sonucunda dereceye girenlere kupa ve madalyalar verildi. Şenlik, birlik ve beraberlik içerisinde geçen yarışmada ekipler jüri üyeleri karşısında hünerlerini sergilediler. 4. olan takımlara Özel Basut Koleji Yönetim Kurulu üyesi Gülay Basut, 3. olan takımlara Halk Oyunları İl Temsilcisi Sedat Dilekçi, 2. olan takımlara Gençlik ve Spor Şube Müdürü Burak Eren ve il şampiyonu olan takımlara ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren ödüllerini verdi.

“HALK OYUNLARI BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDÜR”

Yapılan yarışmayı yakından izleyen ve ekipleri tek tek tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, kültür ve geleneklerin yaşatılması, ileriki nesillere aktarılması için Halk Oyunlarını önemsediklerini ve desteklediklerini söyledi. İl Müdürü Eren; “Halk Oyunları bizim kültürümüzdür. Örf ve adetlerimizin, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması ve hak ettiği konuma getirilmesi için usta öğreticilerimiz büyük bir çaba sarf ediyorlar. Bizim için katılım sağlayan tüm ekipler birincidir. Çünkü kültürler yarışamaz, aksine bizim zenginliğimizdir. “diye konuştu.

DERECE YAPAN OKULLAR

MİNİKLER GELENEKSEL

1 – Petrol Ofisi İlköğretim Okulu

2 – Bekirhan İlköğretim Okulu

KÜÇÜKLER GELENEKSEL

1 – Petrol Ortaokulu

YILDIZLAR GELENEKSEL

1 – Fernas Ortaokulu

2 – Cumhuriyet Ortaokulu

3 – Pazaryeri Ortaokulu

4 – Bekirhan Ortaokulu

5 – GAP Ortaokulu

GENÇLER GELENEKSEL

1 – Bilim Teknik Koleji

2 –  Turgut Özal Anadolu Lisesi

3 – Özel Basut Koleji

4 – Bekirhan Lisesi

YILDIZLAR DÜZENLEMELİ

1 – Cumhuriyet Ortaokulu

2 – Fatih Ortaokulu

GENÇLER DÜZENLEMELİ

1 – Petrol Anadolu Lisesi

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.