OSB’YE 1.8 MİLYONLUK DESTEK
Yukarı

OSB’YE 1.8 MİLYONLUK DESTEK

OSB’YE 1.8 MİLYONLUK DESTEK
Bu içerik 582 kez okundu.

Dicle Kalkınma Ajansı, Batman OSB’deki Bazı Yolların Tamamlanması ve Enerji Alt Yapısının İyileştirilmesi” projesine 1.8 Milyon TL’lik hibe desteği verecek. Proje uygulanmak üzere Batman Organize Sanayi Bölge Müdürü Zeynep Akbel ile DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ tarafından Mardin’deki genel merkez binasında imzalandı. Projenin toplam bütçesi 2 Milyon 395 Bin TL olup, Ajans yüzde 75 oranında 1 Milyon 796 bin TL hibe desteği sağlayacak. Batman’ın ortak üretim ve ticaret alanı olan OSB’deki enerji sorunu ve bozuk yollar sorun oluşturmakta, özellikle kış aylarında sanayicilerin nakliye, ulaşım ve karlılığını olumsuz yönde etkilemekte.

BİR ÇOK EKSİKLİK BU PROJE İLE TAMAMLANACAK

Batman OSB, 81 işletmenin olduğu, 3200 kişiyi istihdam eden, imalat sektöründe önemli bir cazibe merkezi haline gelen, 260’a yakın yatırım teklif başvurusu alan ve ulusal firmaların milyon dolarlık yatırımına ev sahipliği yapmakta. Burada bozuk yollar ve elektrik sorunu nedeniyle yatırımcılar büyük ekonomik kayıplar yaşamakta. Bu durum yeni yatırımcılarında yatırım yapmalarını olumsuz yönde etkilemekte. Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, yaptığı açıklamada, Batman Organize Sanayi Bölgesi’yle ortaklaşa hayata geçirecekleri projenin Batman’ın yerel kalkınmasına büyük bir katkı sağlayacağını söyledi.

MODERN BİR ALT YAPI YAPILACAK

Altındağ, gelişmekte olan ekonomilerde, ekonomik kalkınmanın başlamasında ve sürekliliğinin sağlanmasında organize sanayi bölgelerinin rolünün çok fazla olduğunu belirtti.

Bölgesel kalkınma için hayati öneme sahip OSB’lerde işletmelerin faaliyetlerde bulunabilmesi için altyapı sorunlarının çözülmesi ve yatırımcılara cazip bir hale getirilmesi sağlanması gerektiğini dile getiren Altındağ, OSB’nin altyapı eksikliklerini gidererek, yatırım ortamının iyileştirilmesi, mevcut işletmelerin rekabet gücünün artırılması, cazip yatırım tekliflerine modern bir alt yapı oluşturacağını ifade etti. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.