64 yıllık otel!
Yukarı

64 yıllık otel!

1955 yılında Batman 2. Cadde de inşa edilen üç katlı Batman’ın ilk oteli Sason Palas, tam 64 yıldır aralıksız hizmet vermeye devam ediyor.

64 yıllık otel!
Bu içerik 2162 kez okundu.

DİZAYNI HİÇ DEĞİŞMEDİ

Batman’ın ilçe olduğu 1955’li yıllarda görkemli ihtişamıyla hizmete açılan ve o günden beri ilk günkü dizaynıyla hizmete devam eden 40 odalı Sason Palas Otel, yüksek ahşap kapıları ve tarihi ranzalarıyla hayran bıraktıran bir görüntüye sahip. Üçlü katlı tarihi otel hakkında bilgi veren işletme sahibi Kemal Oğuz; “Sason Palas otelimiz üç kattan oluşuyor, otelin bir müdürlük odası, girişte resepsiyon bölümü ve 40 odası mevcut, otelimizin odaları, kapıları, ranzalar ve diğer bölümleri neredeyse 64 yıldır hiç değişmedi.”

GÜNLÜK KONAKLAMA 25 TL

“Batman’da üçüncü sınıf otel kalmamasına rağmen yıllardır biz bu geleneği sürdürüyoruz. Kentin ilk konaklama yer olan otelimizde günlük yatış bedeli ise 25 liradır. Buraya artık burayı kar etmek amaçlı açık tutmuyoruz, sadece hizmetin devamı için buradayız. Otelin, 1.750 liralık kirası, çalıştırdığım bir personel ve diğer giderlerinin karşılanması bizim için yeterlidir. ”dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.