Dev organizasyon tamamlandı
Yukarı

Dev organizasyon tamamlandı

Dev organizasyon tamamlandı
Bu içerik 212 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Organize ettiği ANALİG (Anadolu Yıldızlar Ligi) voleybol çeyrek final müsabakalarında 24 takım, yaklaşık 350 sporcu, antrenör, hakem ve gözlemciler Batman’da ağırlandı.

36 KARŞILAŞMA OYNANDI

2 bin kişilik 19 Mayıs Spor salonunda oynanan ve 3 gün süren organizasyonda 36 resmi müsabaka oynandı.  Son derece çekişmeli ve heyecanlı geçen karşılaşmalarda takımlar yarı finale yükselmek için büyük bir çaba sarf etti. Kız ve erkeklerde A-B ve C gruplarında 4’li takımların mücadele ettiği müsabakalarda, ilk iki sırayı alan takımlar yarı finallere yükselmeyi başardı. Voleybol İl Temsilcisi ve aynı zamanda ulusal hakem olan Serdar Yaman, voleybol kültürünün her geçen gün geliştiğini söyledi. İl Temsilcisi Yaman; “Batman artık dev organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başladı. ANALİG’te 24 takımın hep birlikte alnımızın akıyla sonlandırdık. Emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“SPORLA KENTİMİZİ TANITIYORUZ”

Bir kentin en büyük tanıtımının Gençlik ve Spor faaliyetleri olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren; “İlimizde 3 gün boyunca 12 erkek ve 12 kız takımından oluşan yaklaşık 350 sporcu, antrenör, idareci, hakem ve gözlemci ağırladık. Bakanlığımızın düzenlediği ANALİG müsabakaları son derece önemlidir. Çünkü alt yapının daha da güçlenmesini sağlıyor. Bizde bu bilinçle organizasyonun eksiksiz olması için profesyonel ekibimizle canla başla öncesinde ve sonrasında çalışmalarımızı tamamladık. Tüm takımlarımızı en iyi bir şekilde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Batman olarak Bakanlığımızın ve Sayın Valimizin destekleriyle her zaman bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. İlimizi sportif ve gençlik faaliyetleriyle tanıtmaya ve sporcularımıza destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Eren ayrıca özellikle Sicil Lisans, Okul Sporları ve emeği geçen tüm görevli personellere teşekkür etti.

YARI FİNALE KATILMAYA HAK KAZANAN İLLER

ERKEKLER A GRUBU

1 – Gaziantep

2 – Bitlis

ERKEKLER B GRUBU

1 – Van

2 – Şanlıurfa

ERKEKLER C GRUBU

1 – Bingöl

2 - Elazığ

KIZLAR A GRUBU

1 – Gaziantep

2 – Kilis

KIZLAR B GRUBU

1 – Batman

2 - Bitlis

KIZLAR C GRUBU

1 – Van

2 – Şanlıurfa

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.