CEREN İÇİN DÜZENLENEN KERMESTE DUYGU DOLU ANLAR
Yukarı

CEREN İÇİN DÜZENLENEN KERMESTE DUYGU DOLU ANLAR

CEREN İÇİN DÜZENLENEN KERMESTE DUYGU DOLU ANLAR
Bu içerik 460 kez okundu.

Hedef Kurs Merkezi tarafından, Dünyada ender görülen kas hastalığına (Smard-1) yakalanan 13 yaşındaki Ceren Asma için, düzenlenen kermeste duygu dolu anlar yaşandı. Hedef Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Dişikırık, Ceren Asma ile ilgili gazete ve sosyal medyada çıkan haberlerin ardından, eğitim merkezi olarak kermes düzenleme kararı aldı. Ender görülen kas hastalığına yakalanan minik Ceren’nin tedavisi için düzenlenen kermese, öğrenciler ve yönetim kurulu tarafından yiyecek temin edildi. Düzenlenen kermese, öğrenciler öğretmenler, vatandaşlar ve basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.

CEREN ÇOK DUYGULANDI

Düzenlenen kermese ailesi tarafından getirilen Minik Ceren, kendisi için yapılanları görünce duygulandı. Minik Ceren’in gelişi kermese katılım sağlayanların da duygulanmasına neden oldu. Minik Ceren’in annesi Semira Asma, böyle bir organizasyonda yer alan ve destek olan herkese teşekkür etti. Bu organizasyonun yapılmasına vesile olan Hedef Kurs Merkezi Ailesine minnettar olduklarını dile getiren Anne Asma, kızının yapılan bu davranış karşısında mutlu olduğunu aktardı.

DİŞİKIRIK, ANLAMLI BİR ETKİNLİĞE İMZA ATTI

Hedef Eğitim Kurumlar Yönetim Kurulu başkanı Cuma Dişikırık, düzenledikleri kermesin Ceren için olduğunu belirtti. Her geçen gün yürüme ve kalem tutma gibi becerilerini kaybetmeye başlayan minik Ceren’in tedavisi için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Dişikırık “Dünyada ender görülen kas hastalığına yakalanan 13 yaşındaki Ceren Asma için yönetim kurulumuzca kermes düzenledik. Ceren’in tedavisine bir nebze katkıda bulunmak istedik. Bu tür tedaviler için her zaman halkımızın destek vermesi gerekmektedir. Burada elde edilen gelirin tamamı Ceren için harcanacak. Destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz. Umarım tedavisi yapılır ve onunla beraber bizde mutlu oluruz” ifadelerini kullandı. Ceren’in kermesi ziyaret etmesinin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini dile getiren Dişikırık, Hedef Kurs Merkezi olarak destek olan herkese teşekkür etti. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.