Gelin gitti, gelinliği kaldı
Yukarı

Gelin gitti, gelinliği kaldı

Gelin gitti, gelinliği kaldı
Bu içerik 6983 kez okundu.

Başlık parasını verdiği Suriyeli genç kız ile düğün hazırlıkları yapan genç, Suriyeli kızın kaçmasıyla evlilik hayalleri suya düştü.

Bir hafta önce görücü üslüyle Şanlıurfa’da tanışarak getirdiği Suriye uyruklu kız ile 15 bin başlık parası karşılığında evlenmek isterken D.S. (19) kızın başlık parası sonrası kaçtığını belirterek polise başvurdu. Şanlıurfa’da Mustafa D. isimli şahsın tavsiyesi üzerine Suriye uyruklu Ayla Mustafa (24) isimli kızla tanışan 19 yaşında Batmanlı D.S. kızın eniştesi Mehmet Tahir Topsakal isimli şahsa 15 bin TL başlık parasını verdikten sonra kızı Batman’a getirdi.  Batmanda düğün hazırlıklarına başlayan D.S. “bir hafta önce Urfa’da bir aracı beni kızın eniştesi Mehmet Tahir Topsakal ile tanıştırdı. Bana kızı gösterdi baktım ve kızı beğendim. Suriye uyruklu olduğunu orada öğrendim ve evlenmek üzere Batman’a getirdim. Düğün hazırlıklarına başladık, gittim üç bin liralık bir gelinlik aldım ve bir hafta sonra nişan yapıp ardından bir düğün salonu kiralayıp dillere destan bir düğün yapmayı hedefliyordum ama olmadı” dedi.

KIZ, DAMADIN YEĞENİNİN DOĞUM GÜNÜNDE KAÇTI

Evlilik hayalleri suya düşen D.S. Suriyeli Ayla Mustafa’nın kaçış öyküsünü de anlattı. Talihsiz genç “iki gün önce ben ve evleneceğim kız ile birlikte ablamın oğlunun doğum gününü kutlamak için Diyarbakır’a gittik. Ne olduysa orada oldu, bir hafta önce eniştesine 15 bin lira başlık parası karşılığında getirip evleneceğim kız orda kaçarak izini kaybetti” dedi. 18 yıl önce  eşi vefat eden evli 5 çocuk Annesi  S.S . ise çocuğunu kandırıp 15 bin lira başlık parasını alıp kayıplara karışan kız için polise başvurduğunu ve konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.