BATMAN TİCARET BORSASI AKREDİTASYONUNU YENİLEDİ
Yukarı

BATMAN TİCARET BORSASI AKREDİTASYONUNU YENİLEDİ

BATMAN TİCARET BORSASI AKREDİTASYONUNU YENİLEDİ
Bu içerik 225 kez okundu.

Batman Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ülkemizde bulunan Oda/Borsaların Uluslararası oda/borsa statüsüne ulaşması için uyguladığı ‘Akreditasyon Sürecini’ ikinci kez başarı ile geçerek, beş yıldızlı hizmeti sunan Oda/Borsalar arasında yerini almaya devam etti.  Batman Ticaret Borsası Akreditasyon Belgesini Yeniledi. Türkiye Odalar Borsalar Birliği konferans salonunda düzenlenen törende Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ile Oda ve Borsa başkanları katılırken, Batman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Güneş, Meclis Başkanı M. Beşir Altunç, Genel Sekreter Vehbi Akbulut ve Kalite Akreditasyon ve Proje Sorumlusu İsa Akdaş katılım sağladı. TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, TOBB'un oda ve borsa sistemini tüm dünyaya ihraç edecek konuma geldiklerini belirterek, "Mesela Türk Cumhuriyetlerinden, 57 İslam ülkesinden talepler var. Oda borsa sistemimizi öğrenmek istiyorlar." dedi. Hisarcıklıoğlu, bugün itibariyle 17 farklı dilde hizmet verebildiklerini ifade etti.

BAKAN PEKCAN “ARTIK ŞEHİRLER MARKALAŞIYOR”

Törende konuşan Bakan Pekcan, 21. yüzyılın küresel ekonomisinde akreditasyonun öneminin farkında olduklarını dile getirerek, "Akreditasyon güven demek, kalite demek, kalite ise marka demek. Günümüzde güven veren, kaliteli olan, markalaşan rekabette her zaman öne çıkıyor. Artık ülkeler, şehirler markalaşıyor" ifadesini kullandı.

“AVRUPA ODA/BORSA SİSTEMLERİ İLE UYUM SAĞLIYORUZ”

Tören sonrası Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, yaptığı açıklamada “Yapılan denetimler sonucu TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi Belgesini ikinci kez almaya hak kazanarak, akredite olmanın ve beş yıldızlı hizmetin süreklilik kazanmasının gururunu yaşıyoruz. Akreditasyon sisteminin amacı kaliteli hizmet bilincinin yerleştirilmesi, Borsanın iş dünyasında saygınlığının artması ve Türkiye Oda/Borsa sistemleri ile Avrupa Oda/Borsa sistemlerinin uyumunun sağlanmasıdır. Akreditasyon sertifikasının ikinci kez alınması; Meclis üyeleri, Yönetim Kurulu üyeleri, Borsa çalışanları ve tüm üyelerimizin ortak başarısıdır” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.